Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
06/11/2023 - 15:00

Dramatyczny wypadek w centrum miasta. Pogotowie i policja pędziły na ratunek

Na oznakowanym przejściu dla pieszych przechodził na drugą stronę drogi i właśnie wtedy doszło do nieszczęścia. Uderzył w niego samochód. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci ujawniają wstępne przyczyny tego wypadku.


Te dramatyczne sceny rozegrały się w sobotni poranek, po godzinie ósmej, na ulicy Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierujący samochodem 34-latek, potrącił starszego mężczyznę, który przechodził na drugą stronę drogi.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w środku nocy. Samochód wypadł z drogi i dachował [ZDJĘCIA]

Załoga pogotowia ratunkowego, która już po chwili dotarła na miejsce wypadku, udzieliła pomocy ciężko rannemu 74-latkowi. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Jak informuje limanowa.in, mężczyzna doznał licznych urazów głowy i kończyn.

Przez wiele godzin na ulicy Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej były utrudnienia w ruchu. W tym czasie policjanci ustalali, jak doszło do tego nieszczęścia.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika że 34-letni kierujący samochodem Seat nie udzielił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca był trzeźwy – informuje st. asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji.

Zobacz też To było potworne. Uderzył w niego na przejściu dla pieszych

Funkcjonariusze ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. ([email protected] fot. KPP Limanowa)Dziękujemy za przesłanie błędu