Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
23/10/2018 - 07:05

Dobra wiadomość! Leczenie chorego Norberta zrefunduje Ministerstwo Zdrowia

Dobra wiadomość! Ministerstwo Zdrowia zrefunduje dalsze leczenie Norberta z Mochnaczki Niżnej. 12-latek zmaga się z nawrotem choroby nowotworowej. Rodzice kilka miesięcy temu złożyli wniosek z prośbą o dofinansowanie i otrzymali pozytywną odpowiedź z ministerstwa.

Dwa dni temu na stronie Fundacji Siepomaga zakończyła się zbiórka pieniędzy na leczenie 12. letniego Norberta Gumoli, chorego na nowotwór złośliwy, neuroblastoma IV stopnia (wznowa). Akcję, którą rozpoczęto 27 czerwca br.  wsparło 19 tysięcy 296 osób. W ten sposób uzbierano 489 395 złotych.

- To już pewne – kończymy zbiórkę! Ministerstwo Zdrowia, do którego rodzice Norberta kilka miesięcy temu składali wniosek o dofinansowanie, zdecydowało się zrefundować dalsze leczenie Norberta. To oznacza, że mamy już całą kwotę potrzebną na leczenie. – czytamy na stronie fundacji

- Ostatnie miesiące pokazały, że wspólnie możemy zdziałać cuda. Rozpoczęcie leczenie i kolejne cykle mogły odbyć się dzięki Wam – ludziom o wielkich sercach!  Razem wielką mamy MOC! Dziękujemy!"

 Środki finansowe na leczenie Norberta bardzo intensywnie zbierano też na terenie miasta i gminy Krynica-Zdrój, podczas różnych wydarzeń kulturalnych (np. Festiwalu im. Jana Kiepury) czy jarmarków regionalnych. W akcję pomocy chłopcu włączyli się kryniccy hokeiści, artyści, którzy rozegrali charytatywny mecz.

Ostatnio przyłączyły się też finalistki Miss Polski 2018, które spotkały się z 12. latkiem w krynickiej Pijalni Głównej. Najpiękniejsze Polki prowadziły akcję na portalach społecznościowych.

(MKA) fot. aut. i biuro Miss Polski 2018

Dziękujemy za przesłanie błędu