Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
10/10/2019 - 10:35

Dni tej drogi są już policzone. Pochłonie ją osuwisko

O tym, że osuwiska są zmorą Beskidu Sadeckiego nie trzeba nikogo chyba przekonywać. Najlepszym dowodem jest stan drogi powiatowej we Florynce. Jak długo drogowcom uda się zachować jej przejezdność? Okazuje się, że dni tej drogi sa tak naprawdę policzone.

Zdjęcia mówią same za siebie. Jest źle. Droga jest tu mocno przewężona. Jednego pasa jezdni niemal już nie ma. - Jest to droga powiatowa Florynka - Izby, osuwisko w Florynce, tuż przed granicą powiatu – informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Czerwiński. - Prezentowane szkody w drodze są tylko fragmentem bardzo dużego osuwiska. Problem istnieje od dawna.

Zobacz też: Już jest. Wyczekana, wymarzona…estakada w Kąclowej na full wypas. Można jechać! [ZDJĘCIA]

Opinia Państwowego Instytutu Górniczego z początku XXI wieku sugerowała obejście obszaru drugim brzegiem Białej (Natura 2000), nowym przebiegiem, z budową dwóch nowych mostów. - Rozwiązanie niezwykle kosztowne i skomplikowane także pod względem formalnym. Staramy się tylko utrzymać przejezdność dla lżejszych pojazdów – komentuje dyrektor.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: TEK

Co tak nadgryzło tę drogę? Czy tędy można w ogóle jeździć?
Osuwisko nieubłaganie zabiera powiatówkę we Florynce. Jak długo drogowcom uda się zachować przejezdność drogi? Fot. : TEK


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)