Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
09/09/2020 - 11:25

Dlaczego to MPEC ma decydować o terminie remontu Wiśniowieckiego?

Mamy kolejne informacje odnośnie remontu ulicy Wiśniowieckiego w Nowym Sączu. W jakim kierunku ruszą kolejne prace? I dlaczego miasto uzależnia termin ich rozpoczęcia od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej?

Dlaczego to MPEC ma decydować o terminie remontu Wiśniowieckiego?

Zgodnie z deklaracją wiceprezydenta Artura Bochenka remont około 250-metrowego odcinka ulicy Wiśniowieckiego od ulicy Królowej Jadwigi do Ciećkiewicza ma się skończyć już w przyszłym tygodniu. Kolejny etap inwestycji będzie obejmował odcinek znacznie dłuższy, bo liczący sobie 560 metrów od ulicy Ciećkieiwcza do ulicy 1 Brygady.

Zobacz też: 

- Tu się nie spieszymy z wejściem na plac budowy, bo chcemy remont ulicy połączyć z przełożeniem sieci cieplnej, do której szykuje się właśnie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – tłumaczy Bochenek. Synchronizacja prac ma skrócić do minimum czas zamknięcia ulicy i tym samym ograniczyć utrudnienia w ruchu związane z wprowadzeniem objazdów.

Jednak jak przekonuje wiceprezydent nie wpłynie to wcale na termin zakończenia samej inwestycji drogowej. Roboty mają być dopięte na ostatni guzik już do końca tego roku choć w umowie z wykonawcą mowa o terminie kwietniowym 2021.

Kolejna ważna informacja jest taka, że w ramach prac przebudowane zostaną też skrzyżowania ulicy Wiśniowieckiego z ulicami Ciećkieiwcza i Korzeniowskiego. ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)