Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
01/02/2023 - 17:45

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Tę wystawę trzeba zobaczyć

Wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” trzeba koniecznie zobaczyć. 24 lutego w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem zostanie otwarta. Patronuje jej portal i miesięcznik „Sądeczanin”.

Wystawa została przygotowana przez Fundację Dorastaj z Nami. Koordynatorem projektu jest Iwona Mularczyk, wicedyrektor ds. projektów i współpracy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

Wystawa poświęcona jest pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy służb publicznych poległych i zmarłych, a także ciężko rannych i poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i pełnienia służby w misjach poza jego granicami.

- Wystawa jest wyrażeniem wdzięczności szacunku i solidarności dla wszystkich służb mundurowych za ich służbę i poświecenie, za troskę o bezpieczeństwo naszego państwa niejednokrotnie z narażeniem zdrowia i życia. – powiedziała „Sądeczaninowi” Iwona Mularczyk.  

Wydarzenie w Zakopanem jest kolejną odsłoną wystawy, której podobnie jak w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, a ostatnio w Limanowej towarzyszyć będą prelekcje oraz pokazy sprzętu służb mundurowych.

Dla młodzieży szkół z terenu powiatu tatrzańskiego, biorących udział w wystawie będzie to idealna i niespotykana okazja do zapoznania się z pracą służb mundurowych.

Partnerami wydarzenia są m.in. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa PSP w Zakopanem, Karpacki Oddział Straży Granicznej, 6 Brygada Powietrznodesantowa, Komenda Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie. Współorganizatorem jest Urząd Miasta Zakopane oraz Starostwo Powiatowe w Zakopanem.

[email protected], fot. fb/Iwona Mularczyk.Dziękujemy za przesłanie błędu