Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
26/06/2023 - 12:30

Daje radę. Tadeusz Zaremba - jeden z najlepiej zarabiających sądeckich radnych

Jednym z najlepiej zarabiających radnych powiatu nowosądeckiego jest Tadeusz Zaremba. Leśnik z wykształcenia, karierę rozpoczynał jako podleśniczy, potem specjalista od zagospodarowywania lasów. Z powodzeniem odnalazł się również w zarządzaniu biznesem i nowoczesnych technologiach. Co wykazał w swym oświadczeniu majątkowym?

Tadeusz Zaremba

Tadeusz Zaremba, radny powiatu nowosądeckiego, w swym oświadczeniu majątkowym za 2022 rok wykazał ponad 340 tysięcy złotych dochodu (ok. 28 tys. zł miesięcznie). Składają się na to wynagrodzenia z kilku miejsc, bo radny, poza sprawami samorządu, ma jeszcze wiele obowiązków. Działa w zarządzie stowarzyszenia, radach dwóch spółek i fundacji. Jest członkiem rady programowej, a do tego pełni funkcję prezesa zarządu spółki.

Radny Zaremba od 29 października 2021 roku zasiada w kapitule Fundacji Patronus Animalium Instytutu Zootechniki - Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie. Fundacja ta zajmuje się m.in. promowaniem chowu i hodowli zwierząt oraz udzielaniem wsparcia finansowego potencjalnej, przyszłej kadrze instytutu zootechniki.

Tadeusz Zaremba jest również w radzie nadzorczej Zakładu Doświadczalnego Rudawa. Z Fundacji Patronus Animalium Tadeusz Zaremba nie pobiera wynagrodzenia, o czym zapewnił nas prezes zarządu fundacji, dr Michał Szanduła, dodając, że Tadeusz Zaremba nie zawierał też z fundacją umów cywilno-prawnych. 

Inaczej ma się sprawa w należącym w stu procentach do Instytutu Zootechniki Zakładzie Doświadczalnym Rudawa, w którego radzie nadzorczej Tadeusz Zaremba jest od sierpnia 2020 roku. Dostał za to w 2022 roku 37,9 tys. zł. A z Instytutu Zootechniki PIB otrzymał w ubiegłym roku zlecenia na 57,6 tys. zł.

Jako prezes państwowej spółki Krakowski Park Technologiczny, w 2022 roku Tadeusz Zaremba zarobił ponad 144 tysiące złotych. To 22 tysiące złotych brutto. Spółka pokrywa również koszt ubezpieczenia medycznego do kwoty 119 zł miesięcznie. - Prezes tak jak wszyscy członkowie zarządu, ma do dyspozycji auto służbowe i i nie korzysta z żadnej nieruchomości należącej do Spółki – odpowiedział nam Marcin Nalepa, dyrektor biura zarządu spółki na pytanie o wynagrodzenie jego szefa. 

Parkowi technologicznemu Tadeusz Zaremba szefuje od lipca 2022 roku. Wcześniej, nim stanowisko to objęła Lidia Jagiełka-Różańska, był dyrektorem departamentu generalnego w małopolskim urzędzie marszałkowskim, gdzie zarobił w minionym roku 72 tysiące złotych.

W swym oświadczeniu majątkowym radny Zaremba wymienia jeszcze 24 tysiące złotych z tytułu zasiadania w radzie powiatu i 4 tysiące zwrotu kosztów delegacji od rady programowej publicznego Radia Kraków.

Tadeusz Zaremba od kwietnia 2023 roku jest też w radzie nadzorczej Małopolskiego Centrum Innowacyjnych Technologii Przechowywania i Transportu Wodoru. To spółka, w której Małopolska i Krakowski Park Technologiczny mają udziały wartości po 20 tys. zł. A kochający futbol i kajakarstwo górskie radny swój apetyt na zaangażowanie społeczne wykazuje również jako sekretarz Stowarzyszenia „Łąckie Smaki”.  ([email protected]) Fot. nowosadecki.plDziękujemy za przesłanie błędu