Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
14/06/2023 - 12:15

Czytelnik alarmuje: niedawno była remontowana, a już zżera ją rdza

Wracamy do tematu dobrze znanej mieszkańcom Nowego Sącza kładki nad ulicą Nawojowską, która jest obecnie remontowana. Nasz czytelnik sygnalizuje, że ta niedawno odnawiana stalowa konstrukcja już rdzewieje. Prosi, aby fachowcy przyjrzeli się jej.

Przypomnijmy, że stan metalowej kładki nad ulicą Nawojowską w Nowym Sączu przez wiele lat był opłakany. Wręcz tragiczny. Konstrukcję w wielu jej miejscach zżerała rdza. Więcej – wypadały w niej dziury.

Mieszkańcy i sądeccy radni monitowali do władz miasta o jak najszybszy remont kładki.

Jednak dopiero w 2019 roku kładka, którą mieszkańcy bardzo chętnie chodzą, szczególnie dzieci, spieszące codziennie do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 7 i do działającego tam przedszkola przeszła kapitalny remont.

Kładka po remoncie wyglądała jak nowa, ale od 2019 roku upłynęło już trochę czasu i jak sygnalizuje nasz czytelnik znowu zaczyna rdzewieć.

- Niedawno wyremontowana kładka na Nawojowskiej przy tzw. „Słoneczku” już rdzewieje – pisze czytelnik „Sądeczanina”. - Za chwilę będzie znów do remontu. Czemu? Między przęsłami gniazduje całe stado gołębi. One defekują na most. Poza tym latają tuż koło głów ludzi idących po schodach. Jak wybiją jakiemuś dziecku idącemu do Szkoły Podstawowej nr 7 oko to wreszcie ktoś zareaguje? To, że ludzie idący chodnikiem muszą uważać, by nie oberwać kupą już pominę.


Ptaki trzeba gdzieś bezpiecznie przenieść, a tam zrobić siatki – apeluje do władz miasta czytelnik.

([email protected], fot. IM, czytelnik), © Materiał chroniony prawem autorskim.
 Dziękujemy za przesłanie błędu