Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
08/12/2019 - 18:55

Czy to już plaga? Kolejne pożary sadzy w kominach

W dniu dzisiejszym straż pożarną wezwano dwa razy do płonącej sadzy w kominie. W obydwu przypadkach ogień udało się szybko opanować i na szczęście nikomu nic się nie stało.

W godzinach popołudniowych sądecka straż została wezwana na Bohaterów Orła Białego, gdzie zapaliła się sadza w kominie. Drugi pożar miał miejsce po godzinie 17 w miejscowości Szalowa. Na miejscu pracowały dwa zastępy gorlickiej straży oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Szalowa. W obydwu przypadkach strażacy zadziałali szybko i nikt nie odniósł obrażeń. 

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre, wraz z nim wzrasta ryzyko pożaru. Jeszcze raz przypominamy, że pożar sadzy stanowi zagrożenie dla  naszemu zdrowia, a nawet życau. W każdym przypadku należy wezwać straż pożarną. Ponadto straż apeluje, aby regularnie czyścić kominy. W budynkach, w których znajduje się piec należy usuwać zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych. Jeśli palimy węglem lub drewnem (lub innym paliwem stałym) powinniśmy czyścić komin 4 razy w roku. Jeśli dom opalamy paliwem ciekłym lub gazowym 2 razy. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ 

[email protected], fot. ilustracyjne sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe