Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
18/01/2020 - 07:00

Cztery oferty na remont basenu nad Łubinką. Jedna nie przekracza budżetu

Czterech potencjalnych oferentów stanęło do drugiego przetargu na przebudowę basenu nad Łubinką przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu. Jednak tylko jedna firma przedstawiła ofertę mieszczącą się w kwocie, jaką miasto przeznaczyło na to zadanie.

Zdewastowany basen wymaga przeprowadzenia kapitalnego remontu. Na modernizację czeka także przyległy teren rekreacyjny, który w żadnym wypadku takiego, od wielu lat już nie przypomina.

Miasto ponownie przejęło ten teren, po kilku latach zarządzania nim przez prywatnego najemcę.

Obiekt, szczególnie ta część, w której znajdują się odkryty basen oraz brodzik dla dzieci są w stanie katastrofalnym. Na przebudowę niecki basenu i rewitalizację przyległego terenu miasto zagwarantowało w tegorocznym budżecie kwotę 6 milionów złotych.

Do ogłoszonego drugiego przetargu na to zadanie, swoje oferty przedstawiły cztery firmy. Najniższa z nich mieści się w budżecie, jaki został zarezerwowany na tę inwestycję. Złożyła ją znana sądecka firma, która niedawno stawiała nowy dworzec MPK w Nowym Sączu, a obecnie stawia nowe obiekty w Parku Strzeleckim. Kolejna oferta przedstawiona przez firmę z Korzennej opiewa na prawie 9 mln złotych, a dwie pozostałe na ponad 11 mln złotych.

Teraz złożone oferty muszą zostać sprawdzone pod względem formalnym. Kto będzie wykonawcą tego zadania? Okaże się to już niebawem.

Inwestycja ma być zrealizowana do 15 lipca.

Według specyfikacji przetargowej modernizacja kompleksu rekreacyjnego nad Łubinką ma obejmować: „przebudowę istniejącego basenu otwartego wraz z budową zespołu letnich basenów otwartych z basenem rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci, wodnym placem zabaw wraz z budową niezbędnych urządzeń i instalacji wewnętrznych obsługujących basen”.

Nowa niecka basenu ma mieć wymiary 25 na 12,5 m i mieć strefę rekreacyjną połączoną z basenem dla dzieci.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu