Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
04/12/2023 - 08:05

Cyfrowe złoto czy hazard? Milenialsi już używają bitcoina. Czy potrzebuje go biznes?

Nazywany cyfrowym złotem, jest obecnie najbardziej popularną w skali światowej kryptowalutą. Niektórzy twierdzą, że bitcoin to chwilowa moda, z kolei Warren Buffet, jeden z największych inwestorów i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, mówi, że to jest jak gra w ruletkę. Entuzjaści kryptowalut wierzą że da się na nich zbić fortunę. Należy do nich Krzysztof Bochenek, właściciel Kantoru Kryptowalut Quark, w Nowym Sączu, który jest gościem „Sądczanina”.

Chwilowa moda, rodzaj hazardu, znakomita lokata kapitału. Jest wiele sprzecznych opinii na temat bitcoina. Pan należy do tych, którzy są entuzjastami tej kryptowaluty.
-Mógłbym  oczywiście powiedzieć, że bitcoin jest super i jest wspaniały. Ja sam tak uważam, jednak jest jedno „ale”. Rzeczywiście, jest w tym mały element hazardu. Moim zdaniem  to plus. Bo  przecież zmienność kursu daje możliwość zarobku. Pojawia się więc dreszczyk emocji i to jest to, co napędza wielu inwestorów.

Działa więc prosta zasada. Kto nie ryzykuje, ten nie ma.
-To prawda, ale z drugiej strony mamy technologię blockchain, co daje duże większe możliwości. To cyfrowe zabezpieczenie naszych transakcji, które wymieniamy z innymi uczestnikami sesji. W przypadku pieniędzy przechowywanych w banku, to on ma rejestr tego, kto pieniądze wpłaca, a kto je wypłaca.  W technologii blochchain bazę danych współdzielą  wszyscy uczestnicy sieci, dzięki czemu nie jest możliwe jej podrobienie. Z drugiej strony, nie potrzebujemy jednego właściciela bazy danych, który musi nam dawać stempel: „tak”, ta transakcja miała miejsce, tu są twoje środki, możesz je wysłać i ewentualnie można je cofnąć.   

Krzysztof Bochenek, otworzył w Nowym Sączu kantor z  bitcoinami.  Jak to działa? Czy na takim  interesie, ciągle niszowym, można dobrze  zarobić?  Dlaczego biznes potrzebuje bitcoina i  co może na tym zyskać?  Dlaczego kryptowaluty pokochali milenialsi. Także na te i inne pytania odpowiada gość TV Sądeczanin.  Obejrzyj rozmowę wideo ([email protected]) fot.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu