Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 maja. Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta
11/03/2022 - 13:00

Co zrealizują w budżecie obywatelskim 2022 w Krynicy? Jest wiele propozycji

W ramach budżetu obywatelskiego 2022 w Krynicy będą remonty dróg wewnętrznych, osiedlowe festyny integracyjne czy poprawa oświetlenia. To tylko niektóre z projektów, które komisja z magistratu zaakceptowała do realizacji.

W Krynicy, w ramach budżetu obywatelskiego, po raz kolejny mieszkańcy decydują, co chcieliby, aby zostało zrealizowane w ich mieście. Komisja zwołana przez burmistrza zaakceptowała w sumie osiem projektów, odrzucając jeden. 

Krynica Dolna i Osiedle Źródlane złożyły po dwa projekty, dlatego o tym, który zostanie zrealizowany zdecydują mieszkańcy podczas głosowania. Musi zostać ono przeprowadzone do 29 kwietnia. 

Pierwsza propozycja to „Święto Krynicy Dolnej i organizacja integracyjnego pikniku rodzinnego oraz remont drogi wewnętrznej do budynków mieszkalnych (boczna ulica Kraszewskiego). Autorką pomysłu jest radna Iwona Grzebyk-Dulak.

Drugi projekt, autorstwa radnych Marii Krzeszowskiej i Bartosza Bulandy to "Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez montaż lamp solarnych na ścieżce rowerowej na osiedlu Krynica Dolna". Szacowany koszt to 42,3 tys. złotych.

Czytaj też: Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 13 marca. Sprawdź kursy do Krynicy 

Osiedle Źródlana również złożyło dwa projekty, a są to „Budowa placu zabaw – etap I” autorstwa radnego Grzegorza Szeli oraz „Mini strefa wspinaczkowa dla dzieci”, którego autorami są: Piotr Potok i Jarosław Michalik. Koszt to około 32 tys. złotych.

Osiedle Pułaskiego złożyło jeden projekt, dotyczący modernizacji oświetlenia na tym osiedlu, którego autorem jest Henryk Czarny, a koszt to 23 tys złotych.

Jeden wspólny projekt przedstawiły osiedla: Krynica Górna, Piłsudskiego i Tysiąclecia. Obejmuje dwie imprezy: na rozpoczęcie wakacje  i na pożegnanie lata,  a także budowę zakątku do ćwiczeń dla dzieci i dorosłych, zakup i montaż stołu do gry w ping-ponga oraz stołu do gry w szachy, montaż dwóch bujaków-samochodzików na placu zabaw: Osiedle Tysiąclecia i Park Słotwiński, zakup oświetlenia świątecznego na ulicy Stara Droga (14 sztuk) i ulicy Słotwińskiej (9 sztuk), zamontowanie witacza, wraz ze stołem i ławkami na początku ulicy Słotwińskiej, a także utworzenie lodówki społecznej. 

Autorami wspólnego projektu są radna Maria Lelito, Stanisława Wardęga, radna Beata Oleksy, Grażyna Hajduga i Grażyna Podobińska. Koszt to 79 tyś. złotych.

Osiedle Centrum zgłosiło jeden projekt do realizacji, autorstwa radnej Ireny Weber-Greleckiej. To częściowy remont nawierzchni placu zabaw przy ul. Granicznej wraz festynem osiedlowym, a koszt niemal 27 tys. zł. 

Jeden projekt, autorstwa radnego Roberta Kubiczka przedstawiło osiedle Czarny Potok. Tutaj wyremontują schody przy boisku piłkarskim, zejścia do potoku i zorganizują festyn osiedlowy. Koszt - ponad 45 tys. zł. (MK) fot. ilustracyjne (MK). 







Dziękujemy za przesłanie błędu