Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/11/2018 - 15:50

Chełmiec: po wyborach wejściówki do Aqua Centrum droższe. Podwyżki do 20 procent

Od 27 października, czyli w tydzień po wyborach samorządowych w Chełmcu, ceny na pływalni poszybowały w górę. Nie są już tak konkurencyjne wobec cen na basenie MOSiR w Nowym Sączu.

Bilet w Chełmcu, w godzinach od 6. do 22. kosztuje 10 złotych za godzinę, za każdą dodatkową minutę trzeba dopłacić 30 groszy. Poprzednia stawka wynosiła 20 procent mniej, bo 8 zł.

Cena biletu ulgowego i grupowego to kolejno 9 i 8,5 zł z tą samą dopłatą za dodatkowe minuty. Wejściówka bez limitu czasowego to wydatek rzędu 18 zł. Instruktorzy muszą płacić kolejno 10 zł za godzinę a w opcji bez limitu czasu - 18 zł.

Zobacz też: Chełmiec: będzie drugi basen w Aqua Centrum i plaża! A wszystko do czerwca 2018

Takie ceny obowiązują w strefie numer 1 (jacuzzi + 2 baseny witalne). W strefie numer dwa, gdzie udostępniony jest jeden basen więcej ceny już są wyższe i wynoszą kolejno – godzina bilet normalny - 16 zł plus 40 groszy za każda dodatkową minutę, bilety ulgowe i grupowe to koszt o złotówkę niższy. Za wypoczynek bez ograniczeń czasowych zapłacimy tu jednorazowo 30 zł.

W Strefie III, czyli w strefie SPA z grotą solną, jacuzzi, sauną i basenami godzina wypoczynku kosztować nas będzie 22 zł i 20 przy korzystaniu z biletu ulgowego. Dopłata za przekroczenie czasu to 40 groszy za każdą minutę. Zabawa bez ograniczeń czasowych kosztuje 39 złotych.

Za korzystanie z groty solnej zapłacimy (nie ma tu ulg i biletów grupowych) w godzinach od 6 do 11. 15 zł plus 40 groszy za każdą nadprogramową minutę.

Sporym i niekoniecznie miłym zaskoczeniem są ceny karnetów. Za dziesięć wejść w zależności od strefy zapłacić trzeba od 130 do … 300 zł. Plus jest taki, że przy tej opcji nie obowiązuje limit czasowy, ale karnety należy wykorzystać w ciągu 90 dni. Bilety ulgowe przy tym układzie to wydatek rzędu od 120 do 280 złotych.

Zobacz też: Nowy Sącz: To żenujące! Mega zniżki na basenie, ale tylko dla wybranych rodzin?

Bilety rodzinne bez limitu czasowego można kupić jedynie korzystając ze strefy numer 1. Tu cennik został podzielony. Jedna opcja zakłada wizytę jednego dorosłego z jednym do czwórki dzieci a druga, dwójki dorosłych i dzieci. Ceny w pierwszej opcji od 27 do 54 złotych a w drugiej od 45 do 75 złotych.

Jak te stawki maja się do tych obowiązujących na basenie w Nowym Sączu? Trudno je przełożyć, bo i charakter basenów jest zupełnie inny a i oferta różna. Za bilet normalny dla osoby dorosłej za godzinę w Nowym Sączu zapłacimy o 2 złote więcej, bo aż 12 zł. Bilety ulgowe godzinne w godzinach od 6. Do 15. to przy Nadbrzeżnej wydatek 7 złotych, ale za to już w późniejszych godzinach oraz w soboty i niedzielę przyjemność drożeje – bilet kosztuje 9 zł.

Tyle samo, niezależnie od tego, czy przysługują nam ulgi w ciągu całego czasu, kiedy basen jest otwarty niezależnie od dnia tygodnia trzeba zapłacić 18 zł – tyle samo co w Chełmcu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach