Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
28/12/2021 - 09:35

Bożena Warcholak-Zysek: Podhalańczycy to element naszego regionu, jednoczą ludzi

- Cały proces przywracania Podhalańczyków bardzo zjednoczył Sądeczan – mówi nasza rozmówczyni. To dzięki jej zaangażowaniu możemy cieszyć się w powrót jednostki wojskowej do naszego regionu.

Bożena Warcholak-Zysek jest sołtysem w miejscowości Berest (gmina Krynica-Zdrój), prężnie działa też w Ochotniczej Straży Pożarnej. Pani Bożena była jedną z wielu osób, które bardzo zaangażowały się w akcję przywrócenia Podhalańczyków na Sądecczyznę.

- Podhalańczycy to element naszego regionu, a cały proces przywracania Podhalańczyków bardzo zjednoczył Sądeczan – podkreśla Bożena Warcholak-Zysek. Wiadomo już, że jednostka wojskowa znalazła swoje miejsce w Wojnarowej, w gminie Korzenna. Czytaj również: Województwo, powiat i gminy łączą siły. Zmienią Wojnarową w miasteczko wojskowe

Przypomnijmy, że jednostka wojskowa, odwołująca się do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, wróci na Sądecczyznę dzięki wspartej podpisami 30 tysięcy Sądeczan i sądeckich samorządowców inicjatywie SKT „Sądeczanin”. Pomysłodawcą całej akcji był Zygmunt Berdychowski. - Dzięki tak wielkiemu wsparciu pokazaliśmy siłę społeczeństwa obywatelskiego - mówił w trakcie jednej z rozmów z Sądeczanin.info.

Na postępy w sprawie trzeba było chwilę zaczekać. - Nadzieja umiera ostatnia, a sprawa jest skomplikowana i jak każda skomplikowana sprawa wymaga czasu – tłumaczy sołtys Berestu i dodaje, że pojawiające się wojsko w naszym regionie może sprawić, że będzie bezpieczniej. ([email protected], fot. Małgorzata Kareńska)

Dziękujemy za przesłanie błędu