Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
12/10/2021 - 19:10

To będzie huczny jubileusz. Zespół "Lachy" ma…65 lat

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” to ambasador nie tylko Nowego Sącza, ale całej Małopolski. Właśnie wkroczył w wiek – można powiedzieć godny. W tym roku zespół świętuje jubileusz 65 – lat istnienia.

Tradycja ojców i żywioł młodości. Tak w dużym skrócie można określić Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy”, działający pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Regionalnego Zespołu Lachy. Tańcem łagodzą obyczaje, muzyką łączą pokolenia, a przy tym integrują wiele środowisk wokół wartości charakteryzujących tożsamość kulturową Sądeczan.

Z miłości do folkloru i w wielkiej przyjaźni zachowują dla przyszłych pokoleń to, co nieuchwytne.

 „Lachy” to zespół, któremu zawdzięczamy nie tylko kultywowanie folkloru charakterystycznego dla Sądecczyzny, ale także odkrywanie regionalnej tożsamości. Mają głębokie tradycje – jest to bowiem najstarszy zespół regionalny w Nowym Sączu i druga (po Teatrze Robotniczym im. B. Barbackiego) pod względem długości istnienia grupa artystyczna w mieście.

Koncert jubileuszowy z okazji 65 – lecia działalności zespołu odbędzie się 5 listopada o godz. 18 w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

A tak kierownictwo i członkowie zespołu zapraszają naszych czytelników na jubileuszowy koncert. Będzie on z pewnością niepowtarzalnym wydarzeniem.

„Zabowcie się z nami

Ludziska kochane,

Bedomy Wom tońcyć

do białego rana”.

O Regionalnym Zespole Pieśni i tańca „Lachy” piszemy - czytaj:

Zachowują to co ulotne – „Lachy” śpiewająco o tożsamości sądeczan

[email protected], fot. arch. Regionalnego Zespołu Pieśni i tańca „Lachy”.

To będzie huczny jubileusz. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ma…65 lat
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” to ambasador nie tylko Nowego Sącza, ale całej Małopolski. Właśnie wkroczył w wiek – można powiedzieć godny. W tym roku zespół świętuj jubileusz 65 – lat istnienia.


Dziękujemy za przesłanie błędu