Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
23/11/2022 - 23:45

Będą podwyżki za wywóz śmieci w Krynicy? Co zdecydują radni na najbliższej sesji rady miasta?

Na sesji Rady Miasta i Gminy Krynica (29 listopada) radni rozpatrzą 19 projektów uchwał przygotowanych przez burmistrza, wśród nich dotyczące podwyżek opłat za wywóz śmieci, a także opłaty uzdrowiskowej.

Na sesji Rady Miasta i Gminy Krynica (29 listopada) radni rozpatrzą 19 projektów uchwał przygotowanych przez burmistrza, wśród nich dotyczące podwyżki cen za wywóz śmieci, a także wzrost opłaty uzdrowiskowej.

Opłata za odbiór odpadów segregowanych wzrosłaby z 8.5 zł do 10 zł, za każdy metr sześcienny zużytej wody. Natomiast, jeżeli nieruchomość nie jest podłączona do sieci kanalizacyjnej lub wodociągowej, opłata miałaby wzrosnąć z 25 zł do 30 zł miesięcznie od osoby. W przypadku, gdy odpady nie są zbierane selektywnie, stawki miałyby wynosić odpowiednio 20 i 60 zł.

Natomiast opłata uzdrowiskowa wzrośnie z 4.80 zł do 5.40 zł, za dobę pobytu. Jak na sesji zagłosują radni?

Oprócz tego kryniccy rajcy podejmą decyzję m.in: w sprawie utworzenia nowego Osiedla Dietla i jego statutu, utworzenia gminnej jednostki budżetowej pod nazwą Placówka Wsparcia Dziennego, zmian w budżecie gminy oraz zmiany uchwały budżetowej na 2022 r., a także zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Krynicy-Zdroju. Początek sesji godz. 10. (MK) fot. iustracyjne Dziękujemy za przesłanie błędu