Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
02/10/2023 - 11:35

Basen nad Łubinką już zamknięty. W tym sezonie padł tu rekord frekwencji!

Odkryty basen przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu kolejny letni sezon ma już za sobą. Jak się okazuje to rekreacyjne miejsce pobiło ubiegłoroczny rekord popularności. Z końcem września basen został zamknięty. Teraz ci, którzy lubią pływać i robią to systematycznie muszą poczekać na ponowne otwarcie krytego basenu przy ul. Nadbrzeżnej albo korzystać z tego typu obiektów w innych gminach.

Czytaj także: Złote gody par małżeńskich w Nowym Sączu. Miłość, wierność to recepta na udane pożycie [ZDJĘCIA]

W lipcu tego roku odkryty basen nad Łubinką bił rekordy popularności. Zamknięcie z powodu remontu obiektu, w którym znajduje się kryta pływalnia przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu oraz bardzo upalne lato, sprawiły, że zmodernizowany basen przy ulicy Zdrojowej był bardzo oblegany przez nowosądeczan. W lipcu, jak pisaliśmy frekwencja była o około 30 proc. większa niż w analogicznym okresie minionego roku.

Ile osób skorzystało w tym roku w ciągu kilku letnich tygodni z tego basenu?

Czytaj także: Najnowszy kwartalnik „Sądeczanin Historia” poświęcony cmentarzom. Przyjdź na spotkanie autorskie!

- Odkryty basen nad Łubinką został zamknięty z końcem września – powiedział „Sądeczaninowi” Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, który zarządza tym obiektem. – W minionym miesiącu był otwierany w weekendy, ale wtedy, gdy było ciepło. Mimo to, basen nie cieszył się już aż tak dużą popularnością.

Czytaj dalej - TUTAJ
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu