Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
22/06/2018 - 11:35

Andrzej Lis ze Starego Sącza oddał 91 litrów krwi. To rekord Polski!

Andrzej Lis krwiodawca ze Starego Sącza jest rekordzistą w oddawaniu bezcennego leku. W ciągu 44 lat oddał ponad 90 litrów krwi. Gościł dzisiaj (22 czerwca) w telewizji śniadaniowej, gdzie opowiadał przede wszystkim o krwiodawstwie. Ale nie tylko, gdyż wspominał o swoim rodzinnym mieście, Ołtarzu Papieskim.

Zaproszony do  warszawskiego studia,   w  telewizji śniadaniowej Andrzej Lis ze Starego Sącza  mówił na temat  idei oddawania krwi.  On sam po raz pierwszy oddał ten bezcenny lek,  gdy miał  18 lat.    17 sierpnia 1974 roku   doszło do grożniego  wypadku w tarnowskich Zakładach  Azotowych, w którym było wielu  poszkodowanych i pilnie  go   potrzebowano.  Od tego czasu regularnie oddaje krew.  W sumie do dzisiaj oddał jej  91 litrów.  To rekord Polski!  - "Zostań honorowym krwiodawcą. To naprawdę nic nie boli, a satysfakcja jest niezmierzona żadnymi pieniędzmi" - zachęcał Andrzej Lis,  który jest prezesem starosądeckiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Andrzej Lis został odznaczony „Złotym Krzyżem Zasługi” nadanym przez Prezydenta RP (1989) i najwyższym odznaczeniem, jakie może otrzymać krwiodawca: „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” (2009)

Prowadzący życzyli Panu Andrzejowi pobicia rekordu  i oddania 100 litrów krwi!

(MaK). fot. screen

Żródło "Pytanie na śniadanie" TVP2

Dziękujemy za przesłanie błędu