Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
02/06/2024 - 08:40

Ale wóz! Która to ochotnicza jednostka strażacka spod Nowego Sącza dostała taki nowy sprzęt?

To oni są pierwsi, kiedy wybuchnie pożar, zdarzy się wypadek czy klęska żywiołowa. Żeby działać sprawnie i szybko strażacy ochotnicy muszą mieć nowoczesny i niezawodny sprzęt, taki jaki właśnie zyskała jednostka OSP w Czarnym Potoku. To quad i wóz bojowy.

Nowy wóz bojowy ma ochotnicza jednostka z Czarnego Potoku w gminie Łącko. Wyposażenie w nowoczesny sprzęt strażacy świętowali z wielką pompą.

- Wiemy, jak ważne jest doposażanie jednostek OSP w sprawnie działający sprzęt. Dzięki niemu strażacy nie tylko mogą szybciej ratować życie i mienie mieszkańców, ale są też bardziej bezpieczni podczas prowadzenia akcji – mówił wicestarosta Antoni Koszyk. - W tym uroczystym dniu życzę wszystkim druhom, aby poświęcone pojazdy były zawsze sprawne i nie musiały często wyjeżdżać do akcji. Niech święty Florian ma was zawsze w swojej opiece i nieustannie strzeże od wszelkich zagrożeń.

Czytaj też Brawura, nieuwaga? Zakończona nieszczęściem jazda motocyklem  

Czytaj też To była brawura, nieuwaga? Zakończona nieszczęściem jazda motocyklem  

Jednostka ma nie tylko nowy wóz strażacki, także ma nowego quada. Obydwa pojazdy

poświęcił  proboszcz parafii w Czarnym Potoku, ks. Krzysztof Klimczak. ([email protected]) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu  Dziękujemy za przesłanie błędu