Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
27/10/2020 - 09:45

Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu: od jutra remont i zmiana organizacji ruchu

Po perturbacjach związanych z unieważnieniem przetargu rusza dziś długo wyczekiwany remont Alei Piłsudskiego w Nowym Sączu. Jaki przewidziano zakres prac i z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy z Nowego Sącza i okolicy?

Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu: od jutra remont i zmiana organizacji ruchu

Oferta jednej z firm, która wzięła udział w ogłoszonym jeszcze przed wakacjami przetargu na remont Alei Piłsudskiego została odrzucona już na etapie weryfikacji. Przedsiębiorstwo odwołało się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej a KIO ją unieważniło podobnie jak sam wybór oferty. Miasto zamiast organizować nowy przetarg jeszcze raz przeanalizowało złożone propozycje uwzględniając również tę pierwotnie unieważnioną. O szczegółach pisaliśmy w publikacji Kto w końcu wyremontuje Aleje Piłsudskiego? Wyniki przetargu unieważnione

Jak widać procedury przebiegły korzystnie, bo już dziś możemy przekazać sądeczanom dobre wieści – drogowcy właśnie przejmują plac budowy. Jak to się przełoży na organizację ruchu?

- Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się po pasie w kierunku do Krakowa, przejazd na pas wspólny w obrębie skrzyżowań, ruch dwukierunkowy od skrzyżowania z ul. Kamienną do skrzyżowania z ul. Wiśniowieckiego przejazd przez pas zieleni na wysokości Merkury Market, Auchan - informuje prezydent Ludomir Handzel.

Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie już od jutra, czyli od 28 października.

Jest bardzo duża szansa na to, że wykonawca inwestycji opiewającej na ok. 5,24 miliona zakończy ją jeszcze w tym roku. I jak zapewniają władze Nowego Sącza to dopiero pierwszy etap kompleksowego remontu Al. Piłsudskiego od wiaduktu kolejowego do ul. Wiśniowieckiego. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu