Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
26/05/2024 - 14:15

150-lat OSP Stary Sącz. W obchodach rocznicy wziął udział prezydent RP Andrzej Duda

W tym roku jednostka OSP w Starym Sączu celebruje swoje 150-lecie. W uroczystych obchodach zorganizowanych na starosądeckich błoniach przy ołtarzu papieskim wziął udział prezydent Polski Andrzej Duda. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą celebrował protonotariusz apostolski - infułat ks. Adam Kokoszka. – Jest to niezwykle szlachetna służba. Pomyślmy, ile dobra stało się udziałem mieszkańców Starego Sącza i okolicy dzięki ofiarnej służbie tutejszych strażaków. Za nich chcemy dziś szczególnie dziękować panu Bogu - przemawiał do zebranych.

W obchodach wzięli udział przedstawiciele jednostek OSP z całej okolicy, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, st.bryg. Paweł Motyka, parlamentarzyści, samorządowcy, była premier Beata Szydło, marszałek Małopolski Witold Kozłowski przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Duda z PiS ojciec prezydenta RP i sam prezydent Polski Andrzej Duda

Młodzi strażacy z OSP KSRG Brzezna zbierają na szkolenie. I Ty możesz pomóc

- Z dumą patrzę dzisiaj na starosądeckich strażaków, na ich wyposażenie i na ich stałą, nieprzerwaną gotowość do służby. (…) Strażacy są wzywani do każdej potrzeby, kiedy ludzie nie wiedzą, co zrobić, jak sobie poradzić z niebezpieczeństwem, z zagrożeniem, ze straszną sytuacją, w jakiej się znaleźli. Pierwsza myśl – wzywają strażaków – podkreślał prezydent dodając, że straż pożarna cieszy się największym społecznym zaufaniem, a strażacy są znakomicie wyszkoleni, kończą tak wiele kursów: ratownictwa medycznego i innych, że są w stanie pomóc w wielu sytuacjach.

- Wasza służba, służba strażaków jest niekończącą się opowieścią w dziejach ludzkości. Dziękuję za to ogromnie. Dziękuję za to, że niesiecie też pomoc w tylu innych obszarach ludzkich potrzeb, że jesteście bliscy, życzliwi, że jesteście zawsze – mówił do zebranych.

Było też miejsce na wspomnienie z dzieciństwa, które Andrzej Duda spędził w dużej mierze właśnie w Starym Sączu. – Za zachwytem i z zazdrością patrzyłem kiedyś właśnie na druhów ochotników Ochotniczej Straży Pożarnej, koło której tak często przechodziłem i przy której zatrzymywałem się przy remizie i patrzyłem, jak strażacy wyprowadzają z garażu swój sprzęt i samochód, jak go przygotowują i czyszczą. Widziałem samochody OSP jadące do akcji, do pożaru, po to, by nieść pomoc ludziom.

O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Dęta OSP Piwniczna-Zdrój. ([email protected] Fot.: Facebook Gmina Stary Sącz - Małopolska, Małopolski Urząd Wojewódzki, Kancelaria Prezydenta RP)

150-lat OSP Stary Sącz. W obchodach rocznicy wziął udział prezydent RP Andrzej Duda
W tym roku jednostka OSP w Starym Sączu celebruje swoje 150-lecie. W uroczystych obchodach zorganizowanych na starosądeckich błoniach przy ołtarzu papieskim wziął udział prezydent Polski Andrzej Duda. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia. Fot.: Facebook Gmina Stary Sącz - Małopolska, Małopolski Urząd Wojewódzki, Kancelaria Prezydenta RP


Dziękujemy za przesłanie błędu