Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
11/07/2021 - 11:05

Zamieszanie wokół budowy „Sądeczanki”. Pytamy mieszkańców o opinie [WIDEO]

Kiedy powstanie „Sądeczanka”? Jaki będzie miała przebieg? Te pytania zadajemy sobie od wielu lat. Gdy wydaje się, że kwestia budowy posuwa się do przodu, wciąż pojawiają się nowe przeszkody. Co o tym zamieszaniu mówią mieszkańcy? Zapytaliśmy ich o to.

Budowa „Sądeczanki”, czyli szybkiej drogi z Nowego Sącza do Brzeska, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców. Niestety, mimo że starania o jej utworzenie są prowadzone od wielu lat, wciąż ciężko podać datę, kiedy będzie można się nią poruszać.

Wątpliwości różnych jednostek samorządowych budzi m.in. jej planowany przebieg. Wciąż nie jest wiadome jaki wariant zostanie wybrany. Co o zamieszaniu wokół „Sądeczanki” myślą mieszkańcy? Zadaliśmy im to pytanie podczas naszej sondy ulicznej.

- Już dawno powinna być zrobiona, biorąc pod uwagę duży ruch, jaki panuje na trasie do Krakowa – mówi nasz rozmówca. – Jesteśmy tak wszyscy skłóceni w regionie sądeckim, że pewnie z tej drogi nic nie będzie. Tak mi się wydaje – dodaje kolejny.

- Nie jestem za bardzo zainteresowana tym tematem. Bardziej mnie interesuje kasa, podwyżki i to, co nam państwo daje – twierdzi inna z pytanych przez nas osób. Więcej wypowiedzi w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu