Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
08/08/2018 - 14:35

Wypadek w Łęce: cysterna staranowała trzy auta. Zginęli rodzice i dzieci [WIDEO]

Ogromna cysterna z mlekiem leży na dnie skarpy, a pod nią zmiażdżone auto. Jego kierowca walczy o życie. Obok drugi samochód, którym podróżowało małżeństwo (kobieta była w ciąży) z sześcioletnim synkiem i dziesięcioletnią córeczką. Tylko ona ocalała...

Tragiczny wypadek w Łęce. Zginęła matka, ojciec i dwoje dzieci from sadeczanin.info on Vimeo.

Ta cysterna codziennie przyjeżdżała do gminy Korzenna, zabierała od mieszkańców mleko. Dziś wydarzyła się tragedia. Na prostej drodze zderzyła się z trzema autami. Skończyło się tragedią. Cysterna jechała od strony Nowego Sącza. Nagle skręciła na przeciwległy pas. Staranowała trzy samochody, którymi w sumie podróżowało dziewięć osób.

Cysterna spadła ze skarpy, pod nią znalazł się zmiażdżony opel. Jego 19-letni kierowca, przetransportowany śmigłowcem do szpitala, wciąż walczy o życie. - Taka tragedia - mówi roztrzęsiony mieszkaniec Korzennej. - To wszystko jest takie straszne. Widziałem jak ksiądz dawał mu ostatnie namaszczenie.

Nieopodal stoi drugi samochód, otoczony czerwonym parawanem. Autem podróżowało małżeństwo z dwojgiem dzieci, kobieta była w ciąży. Ojciec i sześcioletni chłopczyk zginęli na miejscu. Matka i 10-letnia córka zostały przetransportowane do szpitala.

Z informacji uzyskanych z lecznicy wynika, że matka była w stanie krytycznym. Mimo prób reanimacji nie udało się jej uratować. Zmarło też nienarodzone dziecko. W jakim stanie jest dziewczynka, która jako jedyna ocalała z tragedii, na razie nie wiadomo.

- Wszyscy byli z Lipnicy Wielkiej. I kierowca opla też - mówi drżącym głosem mieszkaniec Korzennej. - Tę rodzinę widywałem w kościele. A teraz nie żyją.To byli młodzi ludzie. Oboje mieli po trzydzieści dwa lata. - W sumie, w wypadku zostało poszkodowanych dziewięć osób. Samochody są kierowane objazdami na Siedlce i Mogilno - wyjaśniają strażacy. 

- Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracują policjanci i strażacy - wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. Jak udało nam się dowiedzieć, 48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. 

Droga będzie zablokowana - jak zapewniają obecne na miejscu służby - nie dłużej niż do godz 20.

[email protected] fot. Rafał Gajewski

Wypadek w Łęce. Zderzenie cysterny z trzema autami. Zginęli ojciec i dziecko

W Łęce w gminie Korzenna cysterna z mlekiem zderzyła się z trzema autami osobowymi. Bilans jest tragiczny. Dwie osoby nie żyją, siedem jest rannych Trwa dramatyczna akcja ratunkowa.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Tak głosowało troje spośród siedmiu kandydatów w wyborach prezydenta Nowego Sącza:


Dziękujemy za przesłanie błędu