Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
29/08/2019 - 15:00

Większe grono nauczycieli mianowanych. Nie tak łatwo zdobyć ten stopień awansu

Trzydziestu jeden osób uczących w szkołach oraz placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto Nowy Sącz dołączyło do grona nauczycieli mianowanych. Uroczystość nadania stopnia nauczyciela mianowanego odbyła się w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

Stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem awansu zawodowego pedagogów. Dzisiaj uroczyste ślubowanie złożyli nauczyciele, którzy systematycznie poszerzają swoją wiedzę i pną się do góry po szczeblach kariery zawodowej.

- Nauczyciele, których gościliśmy w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza pięknie zdali egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego - mówi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania w Nowym Sączu. – Serdecznie im gratulujemy i mam nadzieję, że będzie to dla nich dodatkowy motywator do pracy.

Nauczyciele uczący w sądeckich szkołach bardzo chętnie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe.

- Ewidentnie widać to także po tym, ile wniosków wpływa od nauczycieli do dyrektorów szkół, a następnie do nas w ramach przydzielania środków na doskonalenie nauczycieli – dodaje szefowa Wydziału Edukacji i Wychowania UM w Nowym Sączu. – To, jakie nauczyciele posiadają kwalifikacje nieubłaganie sprawdza Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Akty uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego wręczał dzisiaj prezydent miasta Ludomir Handzel.

- Cieszę się, że nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje, że stawiają na swój rozwój zawodowy – mówił gospodarz miasta. – Pochodzę również z rodziny nauczycielskiej. Mój ojciec skończył biologię, a potem chemię na Uniwersytecie Gdańskim. Był doradcą metodycznym w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym, w słynnej „Ciuciubabce”. Pamiętam zapach tych sprawdzianów, które leżały na różnych stołach u mnie w domu. Mój ojciec zawsze powtarzał mi: pamiętaj synu, nauka Cię nigdy nie zawiedzie. I ma całkowitą rację. Rola nauczyciela w procesie dydaktycznym jest najważniejsza i kluczowa.

[email protected], fot. IM.

W Nowym Sączu jest większe grono nauczycieli mianowanych
W Nowym Sączu jest większe grono nauczycieli mianowanych


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)