Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
22/10/2021 - 16:00

Straże pożarne, policja i pogotowie na sądeckim rynku. Co tam się stało? [FILM]

Ktoś przyniósł do sądeckiego ratusza paczkę, w której znajdowała się dziwna substancja. Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani z budynku, a na sądeckim rynku zaroiło się od strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Na szczęście to był tylko scenariusz ćwiczeń, w których wzięły udział sądeckie służby ratunkowe. Akcja wzbudziła wielkie zainteresowanie sądeczan.

Po godzinie dziesiątej sądeckie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że nieznany mężczyzna przyniósł do sądeckiego ratusza paczkę, która wzbudziła podejrzenia pracowników. Po rozpakowaniu okazało się, że w środku znajduje się biały proszek. Już po chwili na sądeckim rynku zaroiło się od strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Pracownicy ratusza zostali ewakuowani z budynku. Do środka weszli policyjni pirotechnicy, a następnie chemicy ze straży pożarnej. Pakunek został zabrany przez służby ratunkowe. Na szczęście to był tylko scenariusz ćwiczeń, które wzbudziły wielkie zainteresowanie sądeczan.

- Scenariusz przyjęty na dzisiejsze ćwiczenia to sprawdzenie niebezpiecznej przesyłki, która została dostarczona do urzędu miejskiego przez nieznaną osobę. Jest to scenariusz w oparciu o zdarzenia, które miały i mają miejsce co jakiś czas na terenie naszego miasta i powiatu, dlatego to nie jest sytuacja wyssana z palca. Takie zdarzenia, co jakiś czas występują i przysparzają nam jako służbom dużo pracy i demolują pracę pracowników urzędów, w których dochodzi do tego typu zdarzeń – powiedział naszej redakcji st. bryg. Waldemar Kuźma, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

- Gdy dojdzie do takiej sytuacji, jak podczas dzisiejszych ćwiczeń, urząd jest wyłączony z funkcjonowania, a pracownicy są ewakuowani. Muszą być wezwane odpowiednie służby, jak policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, a także Państwowy Inspektor Sanitarny, pirotechnicy – dodaje. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. i Film RG)

Straże pożarne, policja i pogotowie na sądeckim rynku. Co tam się stało?
Ktoś przyniósł do sądeckiego ratusza paczkę, w której znajdował się proszek. Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani z budynku, a na sądeckim rynku zaroiło się od strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Na szczęście to był tylko scenariusz ćwiczeń, w których wzięły udział sądeckie służby ratunkowe. Akcja wzbudziła wielkie zainteresowanie sądeczan.


Dziękujemy za przesłanie błędu