Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
28/03/2024 - 13:50

Spółka MPK w Nowym Sączu daje odpór fejk newsom. Prezes MPK: to kłamstwa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu rozwija się - mówił z naciskiem Jerzy Leszczyński, prezes MPK podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – Spółka działa bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów, jest finansowana w terminie, na czas.

Kierownictwo spółki MPK dało dzisiaj odpór pojawiającym się w kampanii wyborczej w przestrzeni publicznej i medialnej informacjom o spółce MPK.

- Konferencja ta jest odpowiedzią na kłamstwa szerzone przez jednego z kandydatów na urząd prezydenta miasta wobec naszej spółki i jej zarządu – zaznaczył Jerzy Leszczyński,szef sądeckiej spółki MPK w Nowym Sączu.

Prezes Leszczyński ustosunkował się do wszelkich informacji na temat MPK, które można teraz usłyszeć i przeczytać w przestrzeni publicznej i medialnej. Odniósł się do kwestii kompetencji kierownictwa MPK do zarządzania spółką i do kwestii doświadczenia zawodowego szefów spółki.

Leszczyński odwołał się również do czasu, kiedy obecne kierownictwo przejmowało kierowanie tą spółką i w jakiej kondycji ją zastało, ale też mówił o tym, jaka jest obecnie kondycja spółki. Prezes Leszczyński zrobił też między innymi porównanie aktywów spółki w 2018 roku i w 2023 roku, porównanie zadłużenia spółki w tych latach.

- Przyszliśmy do spółki i na koncie było ponad 3,2 mln złotych – mówił Leszczyński. – Na 31 grudnia 2023 roku to prawie 9 mln złotych. Teraz na koncie mamy około 5 mln złotych.

Szef MPK prezentował na konferencji akt notarialny, na mocy którego spółka MPK kilka lat temu została uratowana przez obecnego prezydenta Handzla przed bankructwem. Była też mowa o poczynionych przez ostatnie lata inwestycjach, rozwoju dodatkowej działalności (wynajem pomieszczeń, placów parkingowych na terenie należącym do spółki) i innych kwestiach.

- Jeżeli ktoś mówi, że MPK przez ostatnie lata kupiło hulajnogi i ekspres do kawy to nie jest poważny poziom do dyskusji. Ja w taką dyskusję nie wchodzę – mówił prezes Jerzy Leszczyński. – To jest mało poważne. Kampania wyborcza powinna mieć swoje granice.

Nie wolno oszukiwać mieszkańców, ordynarnie kłamać. Jestem dumny z tego, co wraz z załogą za ostatnie pięć lat udało się nam tutaj dokonać. Jestem dumny z tego, jak zmieniliśmy tą firmę. Nie byłoby to możliwe bez terminowego finasowania spółki MPK przez obecnego prezydenta.

Prezes Leszczyński podkreślił, że miejska spółka MPK jest spółką bardzo nowoczesną, która wciąż się rozwija. Jak zaznaczył, prezydent miasta, który ma również pieczę nad każdą miejską spółką, co roku dokłada spółce MPK kolejne zadania i ma świadomość tego, że obecny Zarząd z nimi sobie poradzi. W ostatnich latach spółka obsługuje między innymi strefę płatnego parkowania, parkingi, które są dzierżawione od miasta. To dodatkowa działalność, której wcześniej MPK nie miało w swoich zadaniach.

- W tym samym stanie zatrudnienia potrafiliśmy się zorganizować i czegoś dobrego dokonać – dodaje prezes Leszczyński. – Z dumą realizujemy sztandarową obietnicę prezydenta Nowego Sącza czyli Kartę Nowosądeczanina. Na dzisiaj zostało wydanych 56 120 Kart Nowosądeczanina. Od 1 stycznia 2020 została wprowadzona darmowa komunikacja. Pomimo wiecznego ataku na naszą spółkę – robiliśmy swoje.

([email protected], fot. IM, Wizualizacje – MPK w Nowym Sączu), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Spółka MPK w Nowym Sączu daje odpór informacjom pojawiającym się w przestrzeni publicznej. Prezes MPK: to kłamstwa
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu się rozwija – mówił z naciskiem Jerzy Leszczyński, prezes tej spółki podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w jej siedzibie przy ul. Wyspiańskiego. – Spółka działa bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów, jest finansowana w terminie, na czas.


Dziękujemy za przesłanie błędu