Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
19/11/2018 - 17:15

Ryszard Nowak o moście heleńskim: nie ma złudzeń. Będzie opóźnienie

Dzisiaj prezydent Ryszard Nowak zapytany przez portal Sądeczanin info, czy wykonawca zdąży z oddaniem inwestycji w terminie odparł: nie ma złudzeń, że pewne opóźnienie w oddaniu tego mostu nastąpi.

Zaledwie sześć tygodni zostało do końca roku, a więc do pierwotnego terminu zakończenia budowy nowego mostu heleńskiego w Nowym Sączu. Niestety sprawdzą się przypuszczenia wielu sądeczan, że nowa przeprawa przez Dunajec zaliczy opóźnienie. 

Wykonawca realizujący tę olbrzymią inwestycję zamknął właśnie kluczowy jej etap. Stalowe łuki przeprawy zostały zamontowane i domknięte. Jak już wielokrotnie pisaliśmy po tym etapie inwestor, wspólnie z wykonawcą mieli ocenić stan zaawansowania już wykonanych prac i to, co jest jeszcze do wykonania, by ta potężna inwestycja mogła być oddana do użytku.

Jutro zapowiedziana jest konferencja prasowa pod zamkiem. Dzisiaj Sądeczanin.info zapytał prezydenta Ryszarda Nowaka, czy budowa mostu heleńskiego zostanie zakończona w tym roku?

- Jeśli ktoś wytrzymał siedem miesięcy z zamkniętym mostem, to wytrzyma następne dwa, lub trzy – odparł prezydent Nowak.  – Jest to oczywiste. Jutro jest konferencja prasowa i nie chciałbym czegoś uprzedzać, ale powiem, że w jej trakcie zostanie przedstawiona analiza całej inwestycji. Poczekajmy do jutra, aczkolwiek nie ma, co mieć złudzeń, że pewne opóźnienie będzie w oddaniu tego mostu. Wynika to z przyczyn obiektywnych, które nas dotknęły. Tak bym to określił.

Prezydent Ryszard Nowak w rozmowie z naszym portalem przyznał, że budowa mostu jest potężną inwestycją i nie należy jej tylko postrzegać w kontekście budowy samej przeprawy i dojazdów.

- Konieczne są przełożenia różnych instalacji, sieci począwszy od telekomunikacyjnych poprzez wodociągowe, kanalizacyjne i gazowe – dodał.

Zapytaliśmy, więc prezydenta, jak duże może być opóźnienie? - Myślę, że na wiosnę będziemy jeździli nowym mostem i nowymi drogami - odpowiedział prezydent. - Cierpliwości. Mam nadzieję, że przed świętami. Tym razem wielkanocnymi.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM Dziękujemy za przesłanie błędu