Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
11/06/2019 - 14:15

Piwniczna-Zdrój: to ściernisko już niedługo stanie się Eldorado uzdrowiska

Za ponad 10 milionów złotych Nakło w Piwnicznej-Zdroju znów – tak jak to było przed wojną – stanie się sercem turystyczno kulturalnym uzdrowiska. Po tym jak jeszcze w październiku poprzednie władze gminy podpisały umowę poprzetargową opiewającą na grubo ponad 2 miliony więcej niż zakładały szacunki, wykonawca właśnie projektuje to miejsce.

Prace już w terenie powinny ruszyć w sierpniu. O przedsięwzięciu rozmawiamy z zastępcą burmistrza Dariuszem Reśko. Centrum na Nakle ma powstać w ramach systemu zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że pierwsze miesiące podpisaniu umowy z wykonawcą upływają na projektowaniu właśnie i uzyskiwaniu wszelkich opinii i uzgodnień.

Co tu ma powstać? Centrum rowerowe z prawdziwego zdarzenia z miejscami do wypoczynku, serwisem dla rowerów i kompleksem sanitarnym z prysznicami.
Będą tu też urządzenia typu Street Workout oraz Pumptrack. Alejki, ławki oświetlenie i wszystko czego można sobie zażyczyć na miejscu, które ma się stać sercem wypoczynkowym Piwnicznej-Zdroju. Wytyczone zostaną ciągi piesze i rowerowe, które połączą to miejsce z resztą miasta.

Zobacz też: Weekend? Czercz w Piwnicznej-Zdroju: trasy nad potokiem, gdzie zawsze chłodniej

Będzie też most pieszo - rowerowy nad Popradem – to najdroższy element przedsięwzięcia – który z kolei zepnie Nakło z trasą EuroVelo – marszałek zgodził się wziąć na barki województwa, tak jak w przypadku gminy Rytro wkład własny samorządów niezbędny do realizacji przedsięwzięcia. Pieniądze będą pochodzić z budżetu Zarządu Dróg Wojewódzkich. Dofinansowanie za to pochodzi z programu Interreg.

Dodatkowo zaraz obok Nakła jest dworzec PKP, kameralny camping a gmina na plac zaraz obok tego, na którym ma powstać centrum rowerowe myśli w przyszłości przenieść amfiteatr, który teraz stoi kompletnie pusty i niszczejący niedaleko Pijalni Artystycznej po drugiej stronie Popradu.

Szczegóły tego przedsięwzięcia w rozmowie filmowej z wiceburmistrzem.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)