Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
19/07/2019 - 16:10

Pielęgniarki i ratownicy medyczni odebrali dyplomy ukończenia studiów [WIDEO]

Absolwenci Instytutu Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu otrzymali dyplomy ukończenia studiów, które uprawniają do podjęcia pracy jako pielęgniarka albo ratownik medyczny. Uroczystość odbyła się w Auli im. prof. Bałandy w Nowym Sączu.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz uczelni, zaproszeni goście, profesorowie i wykładowcy, a przede wszystkim licznie zgromadzeni studenci - absolwenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. 

- W takich sytuacjach kiedy wręczamy dyplomy i kończymy rok akademicki na myśl przychodzi łacińska pieśń studencka „Gaude Mater Polonia” – ciesz się Matko Polsko. Chyba bez zbędnego patosu będzie powiedziane jeśli przytoczę to w nieco innej formie. „Gaude Mater Sandecja” – ciesz się Matko Sądecczyzno, bowiem dzisiaj posyłamy do Ciebie świetnie wyposażonych w wiedzę nowych pracowników ochrony zdrowia, którzy będą posłani do służby potrzebującemu człowiekowi - mówił dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz, prof.nadzw., dyrektor Instytutu Zdrowia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

Oprócz wręczenia dyplomów, pielęgniarkom, które ukończyły studia I stopnia zostały nałożone czepki, a następnie wszystkie złożyły przyrzeczenie i odśpiewały hymn pielęgniarski.

- Planuję teraz rozpocząć pracę w zawodzie i studiować zaocznie bezpieczeństwo wewnętrzne. Chciałabym znaleźć pracę w pogotowiu, bo zawsze o tym marzyłam i chcę robić to co lubię. Studia w sądeckiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej to były fajne trzy lata spędzone w miłej atmosferze. Były wzloty i upadki, ale naprawdę bardzo się cieszę, że właśnie tutaj studiowałam i absolutnie nie żałuję - mówi Justyna Szydłowska, absolwentka kierunku ratownictwo medyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

Pielęgniarstwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Dzisiaj aż ośmiu odebrało dyplom ukończenia studiów.

- Chcę dalej kontynuować naukę na studiach magisterskich i oczywiście pracować w zawodzie. Coraz więcej chłopaków chce studiować pielęgniarstwo. Na moim roczniku było ich ośmiu. Myślę, że jest to zawód nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Sam jestem tego przykładem - opowiada Zbigniew Święs, który dzisiaj otrzymał dyplom ukończenia studiów na kierunku pielęgniarstwo.

Dla wielu studentów studia nie były okresem łatwym. Wielu z nich musiało łączyć je z pracą albo tak jak pani Katarzyna, opiekować się dzieckiem.

- To był dla mnie bardzo trudny okres. Pierwszy rok był łatwy, ale drugi i trzeci bardzo ciężki. Będąc na drugim roku studiów urodziłam dziecko i wracając na studia było mi bardzo ciężko. W przyszłości chciałabym podjąć pracę i rozpocząć studia magisterskie – mówi z uśmiechem na twarzy Katarzyna Złocka.

RG [email protected], Fot. RG

Pielęgniarki i ratownicy medyczni odebrali dyplomy ukończenia studiów
Absolwenci Instytutu Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu otrzymali dyplomy ukończenia studiów, które uprawniają do podjęcia pracy jako pielęgniarka albo ratownik medyczny. Uroczystość odbyła się w Auli im. prof. Bałandy w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu