Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
08/09/2022 - 09:00

Obrzucił go przekleństwami na środku drogi. Ta historia ma zaskakujące zakończenie [FILM]

Wyprzedził go na podwójnej linii ciągłej, a potem gwałtownie zahamował, wysiadł z samochodu i obrzucił przekleństwami. Historia, która wydarzyła się kilka tygodni temu we Florynce ma zaskakujące zakończenie.

Kilka tygodni temu, na łamach „Sądeczanina” pisaliśmy o kierowcy czerwonego Audi, który wykazał się niezwykle agresywnym zachowaniem. Mężczyzna jadąc drogą wojewódzką 981, we Florynce wyprzedził jadący przed nim samochód. Zrobił to na podwójnej linii ciągłej, w terenie zabudowanym. Następnie gwałtownie zahamował i zatrzymał swój samochód na ruchliwej drodze, nie włączając nawet świateł awaryjnych.

Zobacz też Najpierw go wyprzedził, a potem zwyzywał. Nie wiedział, że wszystko się nagrywa

Mężczyzna wysiadł, podszedł do kierowcy, którego wcześniej wyprzedził i zwyzywał go. Zachowywał się bardzo agresywnie. Całe zdarzenie zostało nagrane za pomocą wideorejestratora.

Po tym, jak nagranie ukazało się na naszym portalu, z redakcją „Sądeczanina” skontaktował się uwieczniony na filmie kierowca Audi. Mężczyzna przedstawił nam swoją wersję, która nieco odbiegała od tego, co widzieliśmy na filmie.

Według niego, ten kto kierował Seatem, jechał zbyt wolno i tym samym utrudniał jazdę innym kierowcom, a gdy wyprzedzał go samochód, gwałtownie przyspieszał. Twierdził również, że kierowca w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy, bez użycia zestawu głośnomówiącego.

Zobacz też Najpierw go wyprzedził, a potem zwyzywał. Teraz przedstawia swoją wersję [FILM]

Nie nam oceniać, co tak naprawdę wydarzyło się we Florynce i kto tak naprawdę zawinił, dlatego poprosiliśmy o komentarz specjalistów z "drogówki". Jak się okazało, obaj mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konta trafiły punkty karne.

Z informacji, które przekazała nam rzeczniczka sądeckiej policji kom. Justyna Basiaga wynika, że kierowca Audi popełnił kilka wykroczeń, za które został surowo ukarany. Mężczyzna wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej za co grozi mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Tamował ruch blokując jeden pas jezdni. Za to wykroczenie grozi mandat nie mniejszy niż 500 złotych i 2 punkty karne. Jakby tego wszystkiego było mało, po opuszczeniu samochodu, jako pieszy w niewłaściwy sposób poruszał się po drodze. Za to z kolei grozi mandat w wysokości 50 złotych.

Jak się okazało, policjanci ukarali również kierowcę Seata, który w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon bez odpowiedniego zestawu głośnomówiącego. Za to wykroczenie grozi 500 złotych mandatu i 5 punktów karnych. Mamy nadzieję, że obaj kierowcy wyciągną z tego zdarzenia wnioski i będą przestrzegać przepisów drogowych. 

Jeśli Wam również udało się nagrać brawurowe zachowania kierowców na małopolskich drogach, prześlijcie filmy na nasz redakcyjny SYGNAŁ wraz z krótkim opisem. Opublikujemy je. ([email protected] Film Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu