Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
22/11/2019 - 12:40

Nowy Sącz: lepiej kogoś zastawić, zarobić mandat niż zapłacić 1,5 zł za parking

Dlaczego ulica Śniadeckiego w Nowym Sączu i inne ulice wokół szpitala są ciasno zastawione przez auta a niedaleko stoi pusty parking? Pusty, bo trzeba za niego zapłacić. Jednak są tacy, którzy wolą zapłacić niż zastanawiać się czy za wycieraczką nie będzie na nich czekała „niespodzianka” w postaci mandatu.

Nie ma w Polsce przepisów, które regulowałby albo nakazywałby by przy budowie przychodni, szpitala, sądu czy jakiegoś urzędu zabezpieczenie konkretnej ilości miejsc parkingowych adekwatnych do ilości personelu, pacjentów czy petentów. Szpital im. J. Śniadeckiego ciągle się rozbudowuje, ale choć zarząd placówki robi, co może by miejsca parkingowe zorganizować, to rosnącemu zapotrzebowaniu nie jest w stanie sprostać. Bo są nowe oddziały i jest Sądecki Oddział Ratunkowy.

Jak jest skutek? Wszystkie okoliczne ulice, czasem nawet w głębi osiedla Kilińskiego są ciasno zastawione samochodami. Robi się niewygodnie a przede wszystkim niebezpiecznie. Również dla pieszych, których niemal nie widać jak wchodzą na pasy zza ustawionych tuż przy nich aut.

Zobacz też: Nie ma sensu "reanimować trupa"? Lepiej od razu wybudować most objazdowy

Jednocześnie mniej więcej w połowie ulicy Śniadeckich jakiś czas temu uruchomiono parking, tyle, że prywatny i płatny 1,5 zł za godzinę. Zazwyczaj to miejsce świeci pustkami. Dlaczego tak się dzieje? Rozmawialiśmy o tym z mieszkańcami Limanowej, którzy przyjeżdżając do syna, który leży w szpitalu w naszym mieście zawsze korzystają z płatnych parkingów. Mało tego chwalą, że takie parkingi powstają a rozwiązanie wprowadzone na parkingu przy Kauflandzie uważają za wyjątkowo udane. Czy argumenty, które padły w tej rozmowie przekonają sądeczan?

To bardzo ważne pytanie, bo analogiczna jak przy szpitalu sytuacja jest wokół galerii Trzy Korony. Straż miejska wykurza kierowców, którzy parkują na zakazie przy Modrzejewskiej więc gros klientów galerii zastawia wszelkie wolne miejsca na osiedlu naprzeciwko. A przecież i tu, całkiem niedaleko, jest pojemny parking…

Czekamy na Wasze komentarze i opnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu