Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
21/06/2017 - 04:30

Już niedługo pochłonie nas ogień! Krejzi Balkan Denser powraca w krzaczory nad Popradem! [FILM]

I to żadne czcze proroctwo. Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Pannonica Folk Festiwal. Ta impreza promuje się już sama nazwą, ale organizatorzy nie spoczywają na laurach i wrzucają do sieci promocyjny filmik.

- To już czwarty taki filmik. Od kilku lat produkujemy własnym sumptem "filmiki promocyjne". – mówi skromnie Wojciech Knapik. A pytany o autora scenariusza, opowiada:

- Trudno tu mówić o scenariuszu. Na początku musi być jakiś generalny pomysł (w tym roku narodził on się podczas wspólnego wyjazdu paru osób zaangażowanych w Pannonikę do naszego partnerskiego browaru Budweiser Budvar. Tam w piwiarni na rynku w Czeskich Budziejowicach zrobiliśmy pierwszą burzę mózgów nad wyjściowym pomysłem Pawła. Alew Budziejowicach  powstał ogólny pomysł co do charakteru, stylistyki spotu.

- Potem był dzień zdjęciowy w starosądeckich i kosarzyskich plenerach na który skrzyknęliśmy chętnych na FB Przyszło koło 30 osób z których udziałem nakręciliśmy parędziesiąt scenek myśląc o dwóch- trzech wariantach naszego klipu, ale tak naprawdę to był żywioł, bo przecież nigdy nie wiadomo kto pojawi się na zdjęciach; w jakim stroju w i jakim nastroju. A potem była żmudna praca nad montażem (tu naszym sprawdzonym partnerem jest Lee Bross)   i dopracowaniem pomysłu i w końcu na złożenie tego w spójną całość. Niestety z nakręconego obszernego materiału wybraliśmy raptem parę scenek, ale często tak własnie bywa.

- Na samym końcu było napisanie komentarza który spiął to w pewną historię i nagranie lektora. Głosu użyczył nam parkingowy Pan Andrzej, ale jego wytypowaliśmy do tej roli dużo wcześniej, ze względu na bardzo charakterystyczny głos i lokalny akcent. W tak zwanym międzyczasie dopadła nas niemoc twórcza i chęć porzucenia projektu. Ale nie poddaliśmy i z dwóch rozchodzących się koncepcji wybraliśmy tę jedną - kompromisową. I po 5 tygodniach !!!! sic filmik w końcu ujrzał światło dzienne - zdradza kolejne kulisy przedsięwzięcia.

Pytamy pana Wojciecha o odzew w sieci.

- wspólne kręcenie filmu praca nad nim integruje pannonikową ekipę, nie stawiamy sobie żadnych ambitnych celów promocyjnych. Filmik wykorzystujemy głównie w kanale społecznościowym, To jest zawsze bardziej zabawa niż poważna akcja marketingowa.

Na zakończenie Knapik w imieniu organizatorów podsumowuje ze śmiechem:

Bo my tak w ogóle jesteśmy "strasznymi" luzakami. I nasz festiwal też taki jest.

- Tym razem słynne czwartkowe GuczoDisko będzie miało dodatkowy cumbiowy posmak. W barcickiej stodole będzie rządził przybywający z drugiej półkuli niezwykły gość - zapowiadają organizatorzy.

- Ivan Radojevic znany także jako Del Bosque jest serbskim Dj-em aktualnie mieszkającym w Limie (Peru). Przybrał ten przydomek w kraju Inków jako rezydujący tam DJ promujący z sukcesami swoje słynne global bass'owe i balkan-beat'owe stołeczne imprezy takie jak "HypeLima", "Fiesta Gitana", "Balcancumbia" i "Balcanica Patronal" - zapowiadają prawdziwy kulturowy mix muzyczny.

Skusicie się? W tym roku impreza odbędzie się w dniach 31 sierpień – 2 września.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu