Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 listopada. Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
12/07/2019 - 14:05

I co wy na to? Kierowcy tylko takim działaniom przyklasną [Film]

Brak miejsc parkingowych w Nowym Sączu to przysłowiowa pięta Achillesa miasta. Sztuką jest znalezienie wolnego miejsca parkingowego w godzinach szczytu, nawet w strefach płatnego parkowania. Wielu kierowców zna ten problem, aż do bólu.

W Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Sączu jest zaledwie siedemset miejsc postojowych. To na liczące ponad osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców miasto naprawdę niewiele. W związku z tym kierowcy szukają każdego wolnego miejsca, by zaparkować auto.

Od kilku tygodni jest przebudowywany parking przy ul. Romanowskiego, a właściwie należałoby powiedzieć budowa nowego, nieopodal rzeki Dunajec. Będzie tam 86 miejsc postojowych. Prace mają potrwać do końca tego miesiąca.

Prezydent miasta Ludomir Handzel zapowiada, że nie będzie to jedyny parking w tym miejscu.

- Już myślimy o następnym – mówi Ludomir Handzel. – Jest on już projektowany. To kolejny krok w tym kierunku, aby jak najmniej samochodów musiało parkować w rynku, szczególnie na jego płycie.

Gdzie ten drugi parking miałby być wybudowany? Również przy ul. Romanowskiego. Miasto ma tam jeszcze jedną działkę.

Może po wykonaniu tych parkingów uda się nareszcie zlikwidować parking funkcjonujący od wielu lat przy sądeckim ratuszu.

- Myślę, że doprowadzimy do tego, że ten parking stamtąd zniknie - dodaje gospodarz miasta.

[email protected], fot. IM, film: Krzysztof Stachura.

Budowa parkingu przy ul. Romanowskiego w Nowym Sączu
Brak miejsc parkingowych w Nowym Sączu to przysłowiowa Pięta Achillesa miasta. Sztuką jest znalezienie wolnego miejsca parkingowego w godzinach szczytu, nawet w Strefie Płatnego Parkowania. Wielu kierowców zna ten problem, aż do bólu.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu