Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
17/01/2020 - 13:20

Park & Ride w Starym Sączu już otwarty. Jest dworzec autobusowy i parking

To bardzo ważna informacja. Na uruchomieniu Park & Ride skorzystają nie tylko mieszkańcy gminy Stary Sącz, ale Nowego Sącza i gmin ościennych – Podegrodzia i Łącka. Dlatego w otwarciu uczestniczyli nie tylko lokalni samorządowcy, ale również władze wojewódzkie i posłowie.

Oddany dziś do użytku kompleks od początku został zaprojektowany tak, by spełniać trzy podstawowe cele – umożliwić sprawniejszą komunikację autobusową między Starym a Nowym Sączem i w wewnątrz gminy Stary Sącz poprzez uruchomienie komunikacji wewnętrznej. Ma też usprawnić ruch turystyczny w sercu starosądeckiego samorządu.

Został wybudowany w partnerstwie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Nowym Sączu. To tu zlokalizowany zostanie główny węzeł komunikacyjny, a możliwość zostawienia auta na monitorowanym parkingu ma sprawić, że mieszkańcy gminy chętniej będą przesiadać się w drodze do Nowego Sącza do autobusów.

To z kolei pozwoli odciążyć część ruchu kołowego ulicy Węgierskiej. Bardzo ważne jest, że dworzec został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dopełnieniem koncepcji komunikacyjnej była budowa nowego ronda u zbiegu ulic Pod Ogrodami i Jana Pawła II.

Zobacz też: Stary Sącz: rondo pod dworcem MPK nabiera kształtu. Kiedy koniec prac?

134 miejsc dla aut osobowych i cztery dla autokarów ma rozwiązać problem z brakiem miejsc parkingowych w gminie. Stąd też turyści będą mogli wyruszyć w miasto a dalej na Miejską Górę, gdzie już powstaje kolejna atrakcja turystyczna, czyli ścieżka w koronach drzew. By dopiąć tę część przedsięwzięcia gmina już niebawem wybuduje kładkę nad ulicą Jana Pawła II.

W otwarciu inwestycji, która kosztowała ok. 8,6 mln zł (niemal połowa pochodzi z dofinansowania unijnego) uczestniczyli posłowie Urszula Nowogórska, Wiesław Janczyk i Patryk Wicher, marszałek Witold Kozłowski i radny sejmiku Stanisław Pasoń, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, wójtowie Stanisław Banach z Podegrodzia, Jan Dziedzina z Łącka i Jan Kotarba z Rytra oraz samorządowcy ze Starego Sącza. Jak oni oceniają tę inwestycję i jej znaczenie dla regionu? Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu