Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
15/06/2021 - 14:50

Długo? Czas oczekiwania na egzamin w MORD wynosi miesiąc [WIDEO]

Dyrektor Marek Pławiak oraz zastępca dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Artur Czernecki, zorganizowali dzisiaj konferencję prasową. Dowiedzieliśmy się m.in. ile wynosi obecnie czas oczekiwania na egzamin oraz jak ośrodek radzi sobie w dobie pandemii koronawirusa.

Konferencja rozpoczęła się od przypomnienia o pielgrzymce rowerowej, której trasa będzie wiodła z Nowego Sącza do ołtarza papieskiego w Starym Sączu. Przypadać będzie w rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II. Szczegóły podał Artur Czernecki, zastępca dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Dyrektor ośrodka - Marek Pławiak, wspomniał natomiast o zmianach w przepisach, które od niedawna obowiązują. Pisaliśmy o nich TUTAJ. W dalszej części konferencji poznaliśmy plany ośrodka na najbliższe miesiące.

- Jeśli będzie możliwość wrócimy do lekcji dla uczniów m.in. pierwszej pomocy. W naszych działaniach wspiera nas marszałek Witold Kozłowski, który jest zadowolony, że jesteśmy tak aktywnym ośrodkiem. W najbliższym czasie otworzone będzie miasteczko rowerowe w Nowym Targu, a jesienią w Starym Sączu  – mówił Dyrektor Pławiak.

Wspomniał również, że widać poprawę pod kątem egzaminów na prawo jazdy. Zdawalność, w porównaniu z poprzednimi latami, wzrasta. Osiągnęła już 40 proc.

W ostatnim czasie spadła liczba zachorowań na koronawirusa. Czy to oznacza, że również MORD wraca do poprzednich zasad funkcjonowania? – Nadal stosujemy zasady bezpieczeństwa. Wolimy dmuchać na zimne. Przestrzegamy reżimu sanitarnego, szczególnie w samochodach egzaminacyjnych, gdzie na małej przestrzeni są dwie osoby.

Mieliśmy rok temu ciężki okres, bo były zachorowania wśród egzaminatorów. Od tamtego momentu jest już dobrze. Jeśli ograniczenia będą poluzowane to również nasza działalność wróci do normy – tłumaczy dyrektor Pławiak.

Dyrektor podał również aktualny czas oczekiwania na przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy. Jak się okazuje, wynosi nawet około miesiąca, w przypadku samochodów osobowych. – Dużym zainteresowaniem cieszą się także motocykle i motorowery.

Czas wynosi tyle, bo mamy określoną liczbę egzaminatorów, którzy w ciągu dnia mogą przeprowadzić 9 egzaminów. Jesteśmy jedynym ośrodkiem, który pracuje też w trzy soboty miesiąca. Mamy zdających nawet ze Szczecina czy Wrocławia, jesteśmy zatem doceniani – mówił dyrektor Pławiak.

- Miesiąc to rekordowo krótki czas oczekiwania w skali Polski. W innych miastach czeka się nawet 2,5 miesiąca – dodawał Artur Czernecki.

Na koniec dyrektor Marek Pławiak podziękował wszystkim pracownikom, za trud który włożyli w funkcjonowanie ośrodka w dobie pandemii. – Jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy egzaminy – mówił. Więcej szczegółów znajduje się w materiale filmowym. (m.pogwizd@sadeczanin.info, wideo.: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021