Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
15/05/2019 - 19:45

Burmistrz Lelek: ta hala to moja wielka duma! [WIDEO]

Już we wrześniu tego roku oddana zostanie do użytku pełnowymiarowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Inwestycja kosztowała ok. 8 mln złotych z czego lwia część pochodzi ze środków unijnych. Powstaje w imponującym tempie. Prace przy wyburzeniu starej salki rozpoczęto z ostatnim szkolnym dzwonkiem w roku szkolnym 2017/2018. Kto i na jakich zasadach będzie mógł z niej korzystać?

Burmistrz Jacek Lelek nie ukrywa, że hala, na której zaraz ma być kładziona już posadzka, to jego wielka duma. – Samo przygotowanie do inwestycji, skompletowanie dokumentacji trwało cztery lata – zaznacza włodarz Starego Sącza.

Zobacz też: Stary Sącz: nowy dworzec stoi, Park&Ride rośnie a co z buspasami na Węgierskiej?

Pełnowymiarowa hala sportowa pozwala na organizację zawodów sportowych o najwyższej randze w takich dyscyplinach jak piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka. Śmiało można tu też grać w nogę.  Obiekt w pełni zintegrowany z budynkiem szkoły ma trybuny na 260 osób, sektor dla osób niepełnosprawnych i pełne zaplecze: szatnie dla sportowców, drużyn oraz sędziów i trenerów, z których wszystkie wyposażone są w pełny węzeł sanitarny.

Hala ma służyć uczniom szkoły a w godzinach pozalekcyjnych  - mieszkańcom, klubom sportowym oraz na potrzeby najróżniejszych rozgrywek sportowych. Burmistrz nie ukrywa, że ma nadzieję, że od chwili uruchomienia obiekt będzie wykorzystywany do późnych godzin wieczornych.

Szczegóły w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura Fot.: ES

Burmistrz Jacek Lelek: ta hala to rzeczywiście moja duma
Już we wrześniu tego roku oddana zostanie do użytku pełnowymiarowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Inwestycja kosztowała ok. 8 mln złotych z czego lwia część pochodzi ze środków unijnych. Powstaje w imponującym tempie. Prace przy wyburzeniu starej salki rozpoczęto z ostatnim szkolnym dzwonkiem w roku szkolnym 2017/2018. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)