Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
23/07/2020 - 09:20

Bitwa na głosy o obwodnicę Piwnicznej. Sesja LIVE

Dzisiejsza sesja jest jedną z ważniejszych z punktu widzenia mieszkańców Piwnicznej-Zdroju. Miejscowi będą mogli w końcu podyskutować z radnymi i włodarzem gminy na temat trzech wariantów obwodnicy przedstawionych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach mających potrwać do 2 sierpnia konsultacji.

Sesja odbędzie się na wniosek miejscowych wyjątkowo w Hali Sportowej w Piwnicznej. Mimo problemów technicznych związanych z koniecznością transmisji obrad na żywo szef rady Adam Musialski przystał w końcu na apele protestujących. Pisaliśmy o tym w publikacji Piwniczna i obwodnica: mieszkańcy dostaną głos na jutrzejszej sesji

W obradach wezmą udział radni, sołtysi, szefowie osiedli i wspomniani mieszkańcy. To będzie najważniejszy punkt. W programie są jednak trzy inne. Pierwszy dotyczy przesunięć w budżecie gminy na 2020 rok związanych m.in. z otrzymaniem przez samorząd rządowych środków z tarczy antykryzysowej. Drugi na pewno ucieszy mieszkańców sołectwa Zubrzyk – jedna z lokalnych, wewnętrznych dróg uzyska status drogi gminnej.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu