Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
06/07/2019 - 22:20

„Czuć było piniądz” na imieninach miasta. Sądeczanie szaleli [WIDEO] [ZDJĘCIA]

- Są rewelacyjni. Dają radość i luz. Można z nimi i pośpiewać i potańczyć – mówili mieszkańcy Nowego Sącza zachwyceni koncertem gwiazdorów disco polo z zespołu „Łobuzy”, którzy dali koncert na obchodzonych w rynku imieninach miasta. Publiczność po prostu oszalała, kiedy zaczęli śpiewać swoje największe hity takie jak „Ona czuje we mnie piniądz” czy "Zbuntowany Anioł".

Imieniny miasta to doroczna, sztandarowa impreza sądeckiego magistratu. Utarło się, że na plenerowej scenie na płycie rynku występują topowe gwiazdy krajowej muzyki pop. Był między innymi zespół Perfect, był Bajm, Dżem, Afromental… ale w tym roku ratusz, postawił na inny „muzyczny format” i ściągnął artystów disco polo,  twórców słynnego hitu "Ona czuje we mnie piniądz", który zna cała Polska.

Ci, którzy przyszli na koncert byli zachwyceni.

- Jest super. I naprawdę nie ma co narzekać, że w tym roku nie wystąpiła w Nowym Sączu jakaś gwiazda pop. Oni są też gwiazdami swojego muzycznego gatunku. Ludzie mają potrzebę wspólnego biesiadowania – mówi Klaudia Tokarczyk, która na rynek przyszła z mężem i przyjaciółmi. -   Tak jest na całym świecie. Niemcy mają swoją muzykę biesiadną, Włosi – italo disco, a Polacy – disco polo. Tam nikt się tego nie wstydzi, a u nas niektórzy mają z tym problem. Można słuchać bardzo różnej muzyki.

 

- Jest rewelacyjnie. Przecież na takiej imprezie chodzi o to, żeby się pobawić - mówią Wiktoria Wronka i Paweł Kałahur. Z "Lobuzami" można i pośpiewać i potańczyć i świetnie się bawić –  Wszyscy mówią, że nie lubią disco polo, ale wszyscy znają te kawałki. Skąd wziął się ten tłum nas rynku – pytają retorycznie.  

Publiczność szalała, a muzycy zaprosili na scenę grupę dziewczyn do wspólnego tańca. Były zachwycone i na scenie dały z siebie wszystko.

Dobrze bawili się też sami artyści. Za pseudonimami skrywają się profesjonalni muzycy na co dzień mieszkający w Warszawie -  Discomił (Bogumił), Dj Yolo (Filip) oraz Jabba Drummer. Zadebiutowali w 2015 roku singlem „Ona czuje we mnie piniądz”, który uzyskał w Polsce status diamentowej płyty.  Klip na YouTubie wyświetlono blisko 80 mln razy. Koncertowali w USA, Anglii, Szkocji, Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Niemczech i w całej Polsce.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. Jm

Tak bawili się sądeczanie na imieninach miasta z zespołem disco polo Łobuzy
Fot. Jm


Dziękujemy za przesłanie błędu