Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
04/12/2019 - 10:35

Browar Pilsweizer wspiera akcję SERCE – SERCU już po raz drugi

Browar Pilsweizer z Grybowa wspiera akcję Serce-Sercu, bo każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji a nie każdy potrafi sam się z tym uporać. Andrej Chovanec nie ma wątpliwości – trzeba pomagać a Serce - Sercu to najlepsza okazja.

- To bardzo ważne, by ludzie potrafili sobie pomagać w trudnych sytuacjach. Oczywiście, że nie da się pomóc wszystkim, ale jeżeli jest szansa pomóc, a  głównie dzieciom, to się zawsze mówię: tak. Angażujemy się też w pomoc rodzicom, którzy w życiu nie mają lekko, to znaczy mają chore dzieci i a wtedy pieniędzy nigdy nie jest za dużo – mówi Andrej Chovanec o powodach, dla których należący do niego browar Pilsweizer już po raz drugi wspiera akcję Serce-Sercu organizowaną przez Fundację Sądecką i angażuje się w inne akcje charytatywne.

- Ludzi spotykają w życiu różne trudne sytuacje. Zazwyczaj radzimy sobie z nimi - lepiej czy gorzej – sami, ale ja wychodzę z założenia, że trzeba pomagać tym, którzy pomóc sobie, a zwłaszcza dzieciom, samodzielnie nie potrafią – dodaje zachęcając wszystkich Sądeczan, by poszli w jego ślady.

Zobacz też: Ruszyła akcja charytatywna Serce-Sercu. Razem możemy więcej!

Warto też przy okazji przypomnieć, że sam Andrej zaczynał swoją działalność w obcym kraju – jest Słowakiem – dosłownie od zera.

- Akurat minęło 14 lat od czasu, gdy nabyliśmy z ojcem Browar Grybów na licytacji. Wtedy mówiono na produkowane tu piwo Zemsta Grybowa a nawet Śmierć z Grybowa. Nikt nie chciał w coś takiego wchodzić, każdy się bał, ale nie ma co się dziwić - tylko szaleńcy jak my mogli się na to zdecydować i ratować stary browar – wspomina początki, w których też musiał korzystać z życzliwości innych a przede wszystkim z ich zaufania, że jest wart tego, by mu zaufać i go wesprzeć.

Dziś ocenę tego, co udało się mu z ojcem osiągnąć w browarze pozostawia innym wiedząc jednocześnie, że jeszcze dużo pracy przed nimi. - Mam nadzieję, ze ludziom nasze piwo smakuje i że traktują je za swoje. Portfolio piw Pilsvar się ciągle rozrasta. W tym roku wprowadziliśmy Pilsvar Marcowe i Pilsvar APL. I już mogę zdradzić, że na Święta Bożego Narodzenia wprowadziliśmy nowe piwo Pilsvar Świąteczne. Ufam, ze będzie ludziom smakować i że z nim spędzą radosne chwile z rodziną i przyjaciółmi. Ja już dziś życzę wszystkim pogodnych Świąt Bożego Narodzenia a głównie dużo zdrowia – mówi na zakończenie partner akcji Serce – Sercu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info

Dziękujemy za przesłanie błędu