Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
25/07/2016 - 11:55

Zagadkowa sprawa czaszki. Ktoś znieważył miejsce spoczynku na cmentarzu?

Sprawa znalezienia przez grzybiarza w Olszówce (gmina Mszana Dolna) ludzkiej czaszki może przybrać zaskakujący obrót. Limanowska prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem znieważenia miejsca spoczynku zmarłej osoby. Śledztwo robi się naprawdę coraz bardziej zagadkowe.

Ponad dwa tygodnie temu grzybiarz wybrał się do lasu w miejscowości Olszówka. Szukając grzybów miał natknąć się tam na ludzką czaszkę. Mężczyzna miał wynieść ją na skraj lasu i zaalarmować policję.

Grzybiarz, gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, nie mógł sobie jednak przypomnieć, gdzie natrafił na to nietypowe znalezisko.

Taka sytuacja, od razu, wzbudziła podejrzenia śledczych.

Zobacz także: Zagadkowa sprawa znalezienia ludzkiej czaszki

Sprawę prowadzi limanowska prokuratura. Wkrótce po tym, jak ruszyło postępowanie pojawiły się też nowe wątki w tej sprawie. Każdy z nich jest sprawdzany przez śledczych.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Sądeczanin.info jedną z wersji, którą śledczy weryfikują, jest wątek, że czaszka mogła zostać wykopana na cmentarzu w Olszówce, a potem podrzucona grzybiarzowi do domu. Mężczyzna, nie wiedząc, jak wybrnąć z tej sytuacji zmyślił historię o znalezieniu ludzkich szczątków w lesie.

Obecnie czaszka badana jest przez biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Będą oni ustalać między innymi płeć osoby, której szczątki zostały odkryte, a także to, kiedy i jak ta osoba zmarła. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że czaszka może mieć nawet sto lat.

- Postępowanie prowadzone jest pod kątem znieważenia miejsca spoczynku zmarłej osoby - powiedział nam Mirosław Kazana, prokurator rejonowy w Limanowej. – Kluczową kwestią dla tego postępowania będzie wiek czaszki. Więcej szczegółów w tej sprawie, z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, nie udzielamy.

(MACH), Fot. Kinga Chowaniec – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu