Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/11/2015 - 13:45

Z Grybowa w świat. „Bogatsi o nowe doświadczenia”

Uczniowie z Grybowa odbywali miesięczne staże (28 dni – przyp. red.) w Austrii i Niemczech w ramach projektu pt: „W dążeniu po sukces w Gastronomii-Staże w Austrii i Niemczech perspektywą zdobycia europejskich kwalifikacji” (program Erasmus Plus).

staże, Erasmus, Sądeczanin.info, GrybówKoordynatorem tego przedsięwzięcia oraz organizatorem pobytu młodych grybowian poza  granicami naszego kraju był dr Tomasz Walicki z  instytucji edukacyjnej Centrum Wspierania Szkół-Europejskie Programy Edukacyjne z Grybowa. Projekt był skierowany do 23 uczniów z ZSZ. im. Stanisława Staszica w Grybowie oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej. Większość grupy stanowili uczniowie z gminy Grybów. Trzynastu uczniów w dniach 27.06. – 25.07. odbyło staż w Austrii, gdzie znajdowali się pod opieką instytucji partnerskiej "Bildungsberatung & Vermittlungsagentur" z St. Veit (Karyntia). Pozostała 10-osobowa grupa odbyła swój staż w dniach 10.07.-06.08. w Niemczech dzięki instytucji edukacyjnej "Infeba" z Hamburga.

W trakcie pobytu uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności zawodowe, językowe a także poznać kulturę i obyczaje panujące w Niemczech oraz Austrii. - Jestem zadowolony z przebiegu projektu. Uczniowie wrócili bogatsi o nowe doświadczenia życiowe i językowe. Z pewnością ułatwi im to start w dorosłe życie. Planujemy już kolejne staże – mówi Sądeczaninowi Tomasz Walicki.

W ostatni piątek w grybowskim ZSZ odbyła się uroczystość wręczania certyfikatów mobilności dla uczniów, którzy odbywali wspomniane szkolenia. W spotkaniu uczestniczyli, oprócz samych uczniów, dyrekcji szkoły i rodziców, także radny powiatowy Antoni Poręba oraz poseł na sejm RP Józef Leśniak.

Poniżej zobacz galerię zdjęć.

(RSZ)

Grybów ZSZMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu