Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
11/09/2016 - 18:35

Tłumy mieszkańców na „Jesieni Grybowskiej”. Jubileusz LKS „Grybovia” (ZDJĘCIA!)

Ten weekend upływa w Grybowie pod znakiem wspaniałej zabawy z gwiazdami – Zbigniewem Wodeckim oraz zespołem disco polo – Mejk podczas „Jesieni Grybowskiej”. Impreza ta została połączona z obchodami 95. rocznicy LKS „Grybovia” Grybów. Patronat medialny nad imprezą sprawował portal Sądeczanin.info

Tegoroczna „Jesień Grybowska” przyciągnęła tłumy grybowian na obiekty sportowe LKS „Grybovia”. Mieszkańcy miasta wypoczywali tam przez ten weekend, w większości całymi rodzinami.

„Jesień Grybowska” została reaktywowana w ubiegłym roku, po wielu latach zawieszenia. Tegoroczna impreza wystartowała w piątek, a zakończy się dzisiaj o północy ogólnodostępną dyskoteką.

Jesień Grybowska 2016

Grybowianie podczas kończącego się właśnie weekendu mogli dowolnie wybierać w różnorodnych propozycjach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Piątek upłynął w Grybowie pod znakiem sportu. Na grybowskim „Orliku” odbył się Dzień Sportu dla dzieci i młodzieży, a w grybowskich szkołach oklaskiwano uczestników Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej.

Imprez sportowych nie zabrakło również wczoraj. Odbył się między innymi Bieg Grybowiaka. Po południu ruszył Jarmark Grybowski, podczas którego można było zobaczyć rękodzieła, które zostały wytworzone przez miejscowych twórców, a także skosztować kuchni regionalnej. W bloku kulturalnym występowała miejscowa młodzież, zaprezentował się też kameralny chór Miejskiego Domu Kultury w Grybowie. Sobotni blok imprez zamknęła gwiazda wieczoru – zespół disco polo – Mejk.

Jesień Grybowska 2016

Tegoroczna „Jesień Grybowska” połączona była z obchodami 95.rocznicy powstania klubu LKS „Grybovia”. Niedziela rozpoczęła się więc od mocnego sportowego akcentu – turnieju piłki nożnej z okazji świętowanego jubileuszu.

Dzisiaj po południu imprezę zdominowali przedstawiciele szeroko pojętego bloku kulturalnego. Wspaniale zaprezentował się na scenie Zespół Regionalny „Kowalnia” z pobliskich Stróż. Później, jak zwykle, klasę pokazała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.

Jesień Grybowska 2016

Zarówno „Kowalnia”, jak i muzycy SG zebrali gromkie, zasłużone brawa. Występ przed publicznością w niemiłosiernym upale jak najbardziej na to zasługiwał. Potem zaś rozpoczęła się oficjalna cześć „Jesieni Grybowskiej”. Przybyłych gości, którzy przyjechali do Grybowa z całej Małopolski, a także ze Słowacji i Węgier, jak również licznie zebranych mieszkańców, przywitał burmistrz miasta Paweł Fyda.

Zobacz także: Wypadek w centrum Łącka. Śmigłowiec LPR w akcji

Wśród honorowych gości nie zabrakło zawodników i działaczy sportowych, którzy przez lata byli związani z grybowskim klubem sportowym. Przypomniano jego wspaniałą, naznaczoną sukcesami, historię. Jubileusz 95-lecia jego istnienia był okazją do podziękowań wielu osobom działającym w tym klubie. Posypały się odznaczenia.

Jesień Grybowska 2016

Gwiazdą dzisiejszego wieczoru był...Zbigniew Wodecki. Ten wyjątkowy artysta wspaniale rozbawił grybowian. Mieszkańcy śpiewali razem z nim i towarzyszącym mu zespołem jego największe przeboje.

- „Jesień Grybowska” jest imprezą, którą reaktywowaliśmy w ubiegłym roku – powiedział portalowi Sądeczanin.info. burmistrz Grybowa Paweł Fyda. – Cyklicznie odbywała się ona w latach 80. ubiegłego wieku. Później zastąpiło ją „Lato Grybowskie”. W ubiegłym roku wróciliśmy do tradycji. „Jesień Grybowska” – to promocja miasta i miejscowych podmiotów gospodarczych. Mam nadzieję, że ta impreza podoba się mieszkańcom.

Weekendowym kulturalno-sportowym przedsięwzięciom towarzyszył II Zlot Zabytkowych Samochodów i Motocykli zorganizowany przez miejscowych pasjonatów.

(MACH), Fot. (MACH)

Jesień Grybowska 2016


Dziękujemy za przesłanie błędu