Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
01/09/2016 - 16:15

Sprostowanie do publikacji: Eko-Curo: strażacy sześć godzin gasili pożar przy Grunwaldzkiej! Wjedzie tu w końcu prokurator?

Działając w imieniu spółki pod nazwą EKO-CURO sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, na podstawie udzielonego mi przez Zarząd Spółki pełnomocnictwa, oświadczam, że materiał prasowy pt. „ECO-CURO: strażacy sześć godzin gasili pożar przy Grunwaldzkiej! Wejdzie tu w końcu prokurator?’ zamieszczony w dniu 28 sierpnia 2016 roku (w pierwszej wersji, która w serwisie pojawiła się o godzinie 20.10, treść artykułu była następnie modyfikowana) w portalu sadeczanin.info zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące działalności spółki.

Zarząd Spółki ECO-CURO sp. z o.o. wskazuje, że nieprawdziwe są informacje, że:

- podczas mielenia „stali z gumą” występuje iskrzenie, które może zapalić gumowy pył (ponieważ urządzenia wchodzące w skład linii produkcyjnej w zakładzie EKO-CURO sp. zo.o. mają wbudowane wewnętrzne systemy przeciwpożarowe, zapobiegające zapłonom)

- przetwarzany przez spółkę ECO-CURO sp. zo.o. surowiec jest surowcem łatwopalnym, a jego pozostawienie w w zakładzie w pobliżu maszyn jest niebezpieczne,

- do końca 2015 roku w zakładzie produkcyjnym spółki nie została podłączona bieżąca woda i kanalizacja, z uwagi na konflikt ECO-CURO z wynajmującym budynek,

-pracownicy spółki pracowali w godzinach nadliczbowych przy budowie prowizorycznych łazienek w zakładzie produkcyjnym, nie otrzymując za to żadnego wynagrodzenia (dwie kontrole przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy, które nie wykazały nieprawidłowości w funkcjonowaniu zakładu),

- Emil Zięcina oraz inni pracownicy spółki ECO-CURO sp. zo.o., nie zostali skierowani przez pracodawcę na szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,

-doszło do sytuacji, że pracownicy wykonujący pracę w zakładzie produkcyjnym EKO-CURO sp. zo.o. podtruli się pyłem, a przedstawiciel pracodawcy zaprotestował przeciwko wezwaniu pomocy medycznej.

- sporządzenie przez spółkę ECO-CURO sp. zo.o. i przedkładane do podpisu pracownikom dokumenty (w szczególności umowy o pracę, świadectwa pracy) są niezgodne z prawem; (ECO-CURO sp. zo.o. skontrolowana została dwukrotnie przez Państwową Inspekcję Pracy a powyższe zarzuty pod adresem pracodawcy nie zostały zgłoszone).

Dodatkowo pominięto w treści artykułu, że pełnomocnik spółki ECO-CURO sp. zo.o. w związku z pożarem w zakładzie przy ulicy Grunwaldzkiej zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę spółki oraz że postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Za spółkę – pełnomocnik

Radca Prawny

Aleksandra HudymaDziękujemy za przesłanie błędu