Piątek, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
09/04/2016 - 18:10

Sandecja na fali. Cztery gole Arkadiusza Aleksandra

Sandecja rozgromiła w sobotę (9 kwietnia) GKS Katowice 4 : 0 w rozgrywkach I ligi piłki nożnej. Wszystkie gole strzelił 36-letni Arkadiusz Aleksander, który wszedł na boisko po przerwie i pokazał młodszym kolegom, jak się trafia do siatki. Kibice Bialo-Czarnych, którzy pomimo deszczowej pogody wybrali się na stadion przy ul. Kilińskiego nie żałowali.

Mecz był ostry. W 59 minucie spotkania sędzia wyrzucił z boiska za brutalny faul obrońcę katowiczan Alana Czerwińskiego i doszło do przepychanek między zawodnikami. Posypały się żółte kartki. Sandecja „zarobiła” ich trzy, a goście siedem.

To szósty mecz w rundzie wiosennej, w którym nowosądecki pierwszoligowiec wygrał lub zremisował. Po dzisiejszym meczu Sandecja awansowała na ósmą  pozycję w tabeli, a przypomnijmy, że rozpoczynała rundę wiosenną w strefie spadkowej. Brawo dla trenera Radosława Mroczkowskiego!

Sandecja zagrała w składzie: Łukasz Radliński - Przemysław Szarek, Dawid Szufryn, Martin Cseh, Kamil Słaby - Bartłomiej Dudzic (79 Adrian Danek), Matej Náther, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (70 Bartłomiej Kasprzak), Maciej Małkowski - Filip Piszczek (46 Arkadiusz Aleksander).

Sędziował Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.