Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
28/11/2015 - 19:10

Sądecka kickboxerka wicemistrzynią świata! [Zdjęcia]

Reprezentująca Nowy Sącz, Ewa Bulanda walczyła dzisiaj w finale Mistrzostw Świata w Dublinie (kat. 48 kg).

kickboxing, Ewa Bulanda, Sądeczanin.infoSądeczanka uległa tam Rosjance Yulii Stafforkinie 0-3. - Po pierwszej bardzo wyrównanej rundzie (dwóch sędziów dało remis, jeden wskazał na Rosjankę) gdzie zawodniczki nawzajem badały swoje możliwości, nastąpiła totalna wojna w drugim starciu. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Punktacja ponownie to dwa razy remis i prowadzenie dwoma małymi punktami Stafforkiny – mówi Krzysztof Bulanda, trener w sądeckim UKS Evan, mąż Ewy.

W trzecim starciu rywalka sądeczanki wrzuciła tzw. piąty bieg i zasłużenie zdobyła tytuł mistrzyni globu. - Pozostaje nam cieszyć się ze srebrnego medalu Ewy. Przed mistrzostwami marzyliśmy o powtórzeniu wyniku sprzed dwóch lat (brązowy krążek z MŚ w Turcji ) a poszło o wiele lepiej. Za trzy i pół roku kickboxing znajdzie się w rodzinie sportów olimpijskich, gdzie mamy nadzieję, znajdzie się także reprezentantka z Grodu Św.Małgorzaty - nie ukrywa nasz rozmówca.

Warto wiedzieć, że aktualną Mistrzynią Świata i Europy jest Jolanta Cichoń a jej kuzynki Ewa i Klaudia regularnie sięgają po medale na światowych ringach. - Mamy w swojej kadrze UKS Evan także takie zawodniczki jak Gabrielę Pazgan, Natalię Dulian, Wiktorię Łomnicką. To nazwiska, o których za niedługo będzie głośno w kickboxerskim światku, a co za tym idzie o Nowym Sączu też. A więc: Ora et labora – podsumowuje Bulanda.

Ewie Bulandzie gratulujemy sukcesu!

(RSZ)

Fot. arch. E.&K.B.

KickboxingMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu