Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
01/12/2015 - 12:40

Policyjny pościg. 15-latek próbował skryć się przed mundurowymi w rzece

W sobotę (28 listopada) w Maszkowicach (gmina Łącko) policjanci prowadzili pościg za samochodem marki Suzuki, którego kierowca zlekceważył polecenia mundurowych i gwałtownie ruszył w kierunku Starego Sącza. W pewnym momencie auto zatrzymało się i wybiegło z niego trzech młodych ludzi. Jeden z nich – 15-latek chciał ukryć się w rzece. Życie uratowali mu funkcjonariusze, którzy wskoczyli za chłopakiem do wody.

W sobotnią noc, około godz. 1.30 uwagę policjantów z komisariatu w Starym Sączu patrolujących rejon Maszkowic zwrócił kierowca samochodu marki Suzuki, który  na widok radiowozu zjechał na przystanek i wyłączył światła. Funkcjonariusze postanowili skontrolować pojazd.

- Jednak na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący zlekceważył polecenia mundurowych i gwałtownie ruszył w stronę Starego Sącza – poinformowała nasz portal Anna Walczewska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym pojazdem. Po kilku minutach, kierujący suzuki  stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zatrzymał się na poboczu. Z pojazdu wybiegły trzy osoby i zaczęły uciekać w kierunku Dunajca. Jeden z młodych mężczyzn zbiegł nad na rzekę, gdzie w nurcie Dunajca próbował skryć się przed funkcjonariuszami. Nastolatek przecenił jednak swoje możliwości. Miał znaczne trudności w pływaniu.

policyjny pościg fot. MACH

Policjanci z Komisariatu w Starym Sączu bez wahania wskoczyli do Dunajca. Ich błyskawiczna reakcja pozwoliła uniknąć tragedii.

Mundurowi  po chwili wyciągnęli z wody 15-latka i udzielili mu pierwszej pomocy. Do Maszkowic wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną. Na miejsce zostali wezwani również przewodnicy z psami tropiącymi. Rozpoczęły się poszukiwania dwóch pozostałych mężczyzn.

- Istniała bowiem obawa, że również mogą próbować skryć się w nurcie rzeki i narażają się  na niebezpieczeństwo – dodaje Walczewska. - Po kilku godzinach odnaleziono 16-letniego pasażera oraz 18-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Łącko. Żadnemu z nich, na szczęście, nic się stało. Jako powód ucieczki przed patrolem policji młodzi mężczyźni podali fakt, że kierujący nie posiadał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdu i bez zgody rodziców zabrał samochód.

Kierowca pojazdu będzie odpowiadał za wykroczenie prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Starym Sączu.

Opr. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)