Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
28/12/2016 - 05:55

Podoba Ci się świątecznie oświetlony Nowy Sącz? Zagłosuj!

Do 5 stycznia (do godz. 12) można oddawać internetowe głosy na najpiękniejsze dekoracje świąteczne polskich miast – w tym Nowego Sącza. Pomożecie?

Nowy Sącz znalazł się wśród piętnastu samorządów szczególnie dbających o bożonarodzeniowy wygląd miasta. Świąteczne iluminacje sądeckiej starówki docenił Portal Komunalny. Teraz czas, żeby docenili je także mieszkańcy miasta. Głosy można oddawać na stronie portalkomunalny.pl do 5 stycznia 2017 roku do godz. 12. Na razie nasze miasto zajmuje 5. miejsce, wiele tracąc do liderującego Radomia.

Jak opisuje świąteczne iluminacje Nowego Sącza Portal Komunalny?

„Jak co roku w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na nowosądeckim Rynku można zobaczyć wyjątkową świetlną iluminację. Również na najważniejszych ulicach w centrum miasta pojawiają się subtelne, klimatyczne elementy oświetlenia, które tworzą niepowtarzalną atmosferę Świąt. Jak podkreśla prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, świąteczna iluminacja spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców i jednocześnie czyni miasto piękniejszym. W sposób szczególny wyróżnia się piękne oświetlenie sądeckiego ratusza, a także tradycyjna świąteczna choinka, której wysokość sięga 12 m. Do jej przygotowania zużyto ponad pół kilometra przewodów z lampkami oświetleniowymi. W wyjątkowy klimat iluminacji świetlnej wpisuje się również lodowisko, które jest zlokalizowane na płycie sądeckiego Rynku. Nowy Sącz jest przykładem, że nie musi być drogo, aby było pięknie. Koszty ponoszone przez miasto w związku z montażem iluminacji świątecznej są niewielkie i wynikają głównie z potrzeby dokonania niezbędnych napraw, używanego od lat i modernizowanego oświetlenia, czy uzupełnienia uszkodzonych elementów. Warto podkreślić, że większość instalacji wykorzystuje energooszczędne LED-owe emitery światła”.

(JB), fot. JB, screen portalkomunalny.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)