Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
06/10/2016 - 10:20

Nowy Sącz: Kobiety znowu wyjdą na ulice. Marsz Różowej Wstążki

Będą upowszechniać profilaktykę raka piersi i wspierać kobiety zmagające się z chorobą nowotworową. Panie ze Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Nowym Sączu zapraszają na „Marsz Różowej Wstążki”, który odbędzie się 10 października.

Tradycyjnie marsz rozpocznie się o godz. 15.30 (zbiórka 15.20) przy Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy przemaszerują ulicami Al. Wolności, Mickiewicza, Długosza, Kościuszki i Jagiellońską na płytę sądeckiego rynku. Tu Amazonki będą namawiać mieszkanki Nowego Sącza do badań profilaktycznych, które mogą uratować życie.

- Wcześniej wykryty rak piersi jest uleczalny, ale z roku na rok z tą chorobą zmaga się coraz więcej pań – przypomina Bożena Kiemystowicz, prezes Stowarzyszenia Europa Donna.

Od godz. 16 na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji. Wystąpi zespół ze Świniarska i  odbędzie się pokaz Slavica Danc. Uczestniczki będą mogły nauczyć się badać piersi, skonsultować z dietetykiem i kosmetyczką. Najważniejsze jednak, że podczas marszu panie tradycyjnie będą mogły zapisać się na profilaktyczne badania mammograficzne i badania w kierunku chorób tarczycy,

Na marszu mile widziane będą nie tyko panie, ale i panowie oraz różowe stroje.

Zobacz też: Sądeckie Amazonki dają wsparcie i informację

(KB) 

fot. ALFDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020