Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
28/04/2016 - 09:25

Nowy Sącz: 50 lat w małżeństwie a uśmiech nie znika!

W czasach, w których coraz głośniej mówi się o kryzysie rodziny, rocznice idące w dziesiątki lat to rzecz zawsze warta odnotowania. Wczoraj (27. 05.) w sądeckim ratuszu uhonorowano pary obchodzące szmaragdowe i złote gody. Dziewięć małżeństw otrzymało medale od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

 - Jesteście Państwo dowodem na to, że w Nowym Sączu można dotrwać takiego jubileuszu w zgodzie i miłości. Serdecznie tego gratuluję! - mówił prezydent podczas uroczystego spotkania w sali reprezentacyjnej ratusza. 
Szmaragdowe gody (55-lecie) świętowali: Władysława i Andrzej Bogdańscy oraz Bogusława i Aleksander Olędzcy. Pozostałych siedem par obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego (złote gody): Michalina i Jan Biskupowie, Alina i Józef Jaworowie, Zofia i Adam Myrlakowie, Helena i Marian Nowakowscy, Irena i Wiesław Sawulscy, Stanisława i Adam Szołdra, Elżbieta i Tadeusz Wrona. 

- Wy Państwo jesteście wzorem do naśladowania dla następnych pokoleń. Przez 10 lat mojego urzędowania, już nie pamiętam dokładnie ile, ale na pewno z kilkadziesiąt takich par było. To świadczy o tym, że tutaj, w Nowym Sączu są ludzie, są rodziny, są małżeństwa, które naprawdę potrafią żyć ze sobą, a poprzez to współżycie tworzą również to miasto - podkreślał Ryszard Nowak.

W uroczystości wzięli udział bliscy i przyjaciele, którzy wszystkim świętującym parom małżeńskim odśpiewali uroczyste "sto lat". Najlepsze życzenia złożyła również Małgorzata Antkiewicz-Wójs, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego: - Dzisiejsza uroczystość jest świadectwem tego, że udało się Państwu stworzyć szczęśliwe rodziny, dbając o siebie wzajemnie, odpowiedzialnie podchodząc do swojego życia, kochając swoje dzieci i troszcząc się o ich wychowanie, a także ponosząc trud życia codziennego.

ES 

Fot.: UM w NS

Nowy Sącz: 50 lat w małżeństwie a uśmiech nie znika!
Dziękujemy za przesłanie błędu