Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
07/05/2016 - 06:25

Dobre nastroje po maturze z języka angielskiego [zdjęcia]

– Wreszcie wiemy, że coś na pewno zdaliśmy – tak komentowali egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym sądeccy maturzyści. Ich zdaniem matura z „anglika” należy do najłatwiejszych w majowym maratonie egzaminów.

Język angielski jest najchętniej wybieranym językiem obcym na maturze – decyduje się na niego co roku około 90 proc. uczniów. Wczoraj wielu sądeckim maturzystom udało się napisać egzamin przed upływem dwóch godzin.

Nie było żadnych skomplikowanych pytań, więc dla osób, które podchodzą również do matury rozszerzonej, to była tylko rozgrzewka – mówi Marzena Sroka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Angielski był bardzo przyjemny. Bardzo proste było słuchanie, a część pisemna łatwa do zrozumienia i ogarnięcia, zwłaszcza dla kogoś, kto się wcześniej dużo uczył – dodaje Klaudia Nowak, również z „jedynki”.

W poniedziałek uczniowie zdają matematykę na poziomie rozszerzonym oraz język łaciński i kulturę antyczną (na obu poziomach).

Tak maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym zdawali uczniowie Liceum Akademickiego im. Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu: Matura w Akademickim Liceum. Angielski zdają na 100 proc. [zdjęcia].

(JB)
Fot. JB

Dobre nastroje po maturze z j. angielskiego, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)