Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
15/06/2016 - 10:15

Cały Kraków modli się za kardynała Macharskiego

Zapewnienia o modlitwie w intencji kard. Franciszka Macharskiego płyną z całej Polski, zarówno od biskupów i polityków, jak i od zwykłych wiernych, także w mediach społecznościowych – powiedział KAI ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej. Jak dodał, wierni archidiecezji dołączają takie intencje osobiście podczas Mszy św., w których uczestniczą. – Kard. Macharski był przez lata arcypasterzem naszej diecezji i teraz towarzyszymy mu w modlitwie – dodał ks. Studnicki.

Kard. Franciszek Macharski w niedzielę trafił do szpitala po ciężkim upadku ze schodów. Wychodził z siostrami zakonnymi na przechadzkę do ogrodu i na schodach wywrócił się, potłukł dość mocno i stracił przytomność. W takim stanie odwieziono go do szpitala. Jego stan określono jako poważny. Kard. Stanisław Dziwisz udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych i prosił wiernych o modlitwę wsparcia. Noc z poniedziałku na wtorek minęła kard. Macharskiemu spokojnie. „Jego stan nie zmienił się, jest poważny, ale stabilny” – poinformował KAI zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej.

Ks. Studnicki podkreśla, że o powrót do zdrowia kard. Macharskiego modli się wiele krakowskich środowisk. „Takich oddolnych inicjatyw jest w archidiecezji krakowskiej mnóstwo. Ludzie modlą się w kościołach. Niekoniecznie są to specjalnie zamawiane Msze św., ale na pewno są dołączane intencje” – wyjaśnił KAI ks. Studnicki. – Kard. Macharski był przez lata arcypasterzem naszej diecezji i teraz towarzyszymy mu w modlitwie jako wierni – przypomniał. Zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej dodaje, że sygnały wsparcia oraz ogromnej solidarności z ciężko chorym kard. Macharskim pojawiają się także za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Zapewnienia o modlitwie płyną z całej Polski, zarówno od biskupów i polityków, jak i od zwykłych wiernych – podkreślił.

źródło: IDK 

Fot: YouTubeDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)